Kongres USA chce více chránit příslušnice armády

Americký Kongres připravuje zákon, která by zabránil ženám dostávat se do bojových situací, kde by mohly přijít o život. Jednotlivé komory amerického Kongresu by měly o návrhu tohoto zákona jednat příští týden poté, co příslušné vojenské výbory ochranu žen v uniformách amerických ozbrojených sil doporučily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon | Foto: maxho.com

Jak zaznamenal washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, Pentagonu by přijetí zákona přivodilo nemalé problémy zejména v Iráku.

Výbor pro ozbrojené síly ve Sněmovně reprezentantů drtivou většinou schválil návrh zákona, který chce zakázat americkým ženám, aby sloužily v armádě jako řidičky, zdravotnice nebo zásobovačky, tedy ve funkcích, které dnes běžně dělají. Zákonodárci argumentují tím, že se ženy například v Iráku, kde neexistuje vyhraněná bojová zóna, příliš vystavují nebezpečí.

Dosavadní zákony zakazují ženám aktivně se účastnit bojových akcí, ale jen v Iráku už přišlo o život 35 vojákyň. V zemi slouží 9 tisíc amerických vojákyň. Pentagon tvrdí, že pokud bude zákon schválen, nemá desetitisíce vojákyň kým nahradit.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme