Kongres USA schválil státní rozpočet

Kongres Spojených států schválil tři poslední zákony, kterými se uzavírá vytváření rozpočtu na příští rok. Dokumenty počítají s tím, že se z rozpočtu vynaloží 127 miliard dolarů na vytváření fondů pro zřizování učitelských míst, medicínský výzkum a vylepšování pracovního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro zákony hlasovalo 292 členů Sněmovny reprezentantů, proti bylo 60. Senát listiny přímo poslal do Bílého domu prezidentu Billu Clintonovi k podpisu. Normy jsou v souladu s dohodou o rozpočtu, kterou Clinton předtím s republikány ovládaným Kongresem uzavřel.

Fiskální rok 2001 začal v USA 1. října, avšak rozpočet v tu dobu nebyl schválen kvůli nesouladům mezi Bílým domem a Kongresem. Clintonovi se však poté podařilo prosadit svůj důraz na vzdělání, ale musel přijmout rozpočtové škrty pro téměř všechny federální úřady.

Přijetím rozpočtu skončil svou práci dosavadní 106. Kongres USA; nový zákonodárný sbor, který byl zvolen 7. listopadu, se sejde 3. ledna.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme