Kongres USA schválil státní rozpočet

Kongres Spojených států schválil tři poslední zákony, kterými se uzavírá vytváření rozpočtu na příští rok. Dokumenty počítají s tím, že se z rozpočtu vynaloží 127 miliard dolarů na vytváření fondů pro zřizování učitelských míst, medicínský výzkum a vylepšování pracovního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro zákony hlasovalo 292 členů Sněmovny reprezentantů, proti bylo 60. Senát listiny přímo poslal do Bílého domu prezidentu Billu Clintonovi k podpisu. Normy jsou v souladu s dohodou o rozpočtu, kterou Clinton předtím s republikány ovládaným Kongresem uzavřel.

Fiskální rok 2001 začal v USA 1. října, avšak rozpočet v tu dobu nebyl schválen kvůli nesouladům mezi Bílým domem a Kongresem. Clintonovi se však poté podařilo prosadit svůj důraz na vzdělání, ale musel přijmout rozpočtové škrty pro téměř všechny federální úřady.

Přijetím rozpočtu skončil svou práci dosavadní 106. Kongres USA; nový zákonodárný sbor, který byl zvolen 7. listopadu, se sejde 3. ledna.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme