Kongresmani zamítli Bushovi peníze na jaderný program

Američtí kongresmani odmítli dát peníze na jaderný program Bushovy administrativy. Sněmovnu reprezentantů Kongresu přitom ovládají Bushovi republikáni. Kongresmani své rozhodnutí zdůvodnili poukazem na to, že studená válka už skončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Výbor pro dotace Sněmovny reprezentantů rozhodl, že americká administrativa nedostane 51 miliónů dolarů na rozvoj nukleárních zbraní. Právě do tohoto programu patří výzkum protibunkrových nukleárních hlavic, o které má Pentagon velký zájem.

Kongresmani se tak rozhodli na návrh svého kolegy Davida Hobsona, který argumentoval, že finanční požadavky vlády nereflektují situaci po skončení studené války.

Vláda přiznala, že jí rozhodnutí Sněmovny reprezentantů zaskočilo. Není vyloučené, že podobné rozhodnutí přijme i Senát. Kdyby taková situace skutečně nastala, nukleární program prezidenta Bushe může zůstat od začátku nového fiskálního roku, který začíná 1. října, bez peněz.

Martin Hromádka, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme