Konkláve, které zvolí papeže, by se mohlo sejít dřív, připustil mluvčí Vatikánu

Konkláve kardinálů, které zvolí nástupce Benedikta XVI. by se mohlo se jít dřív než původně zmiňovaného 15. března. Tuto úvahu vyslovil mluvčí Vatikánu Federico Lombardi. Do Vatikánu se zatím sjíždějí tisíce poutníků z celého světa na zítřejší mši. Očekává se, že pozdravit Benedikta XVI. by jich mohlo přijet až 150 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatopetrské náměstí a bazilika | Foto: Jan Rosenauer

Podle zprávy, nebo spíš úvahy, kterou vydal mluvčí Vatikánu Federico Lombardi, by se konkláve, které zvolí příštího papeže, mohlo sejít dřív. Tím pádem by i příští papež mohl být znám dřív. Záleží prý na dohodě kardinálů.

Pokud se kardinálové dohodnou, mohlo by to být o několik dnů dříve než 15 března, což byl původně zmiňovaný termín, kdy by se kardinálové mohli sejít. Lombardi nevyloučil ani možnost, že by konkláve začala den po odchodu Benedikta XVI. z čela katolické církve.

Jmenování nového prezidenta vatikánské banky budí rozpaky kvůli jeho obchodním aktivitám

Číst článek

Do Vatikánu se zatím sjíždějí poutníci na zítřejší mši. Jak uvedl zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín, podle jazyků, které je slyšet, jsou na Svatopetrském náměstí lidé takřka z celého světa. Zatím je však mezi nimi i řada turistů, kteří si přijeli jen prohlédnout Řím.

Poutníci chtějí spatřit a pozdravit papeže Benedikta XVI., který celý katolický svět zaskočil oznámením, že se 28. února vzdá Petrova stolce kvůli stáří a zdravotním problémům.

Konkláve | Foto: Michal Jindra

Martin Dorazín, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme