Kontroverzní gynekolog bude klonovat i přes zákaz

Kontroverzní italský lékař Severino Antinori dnes chce ve Washingtonu oznámit své rozhodnutí zahájit letos na podzim první klonování člověka. Dolní komora amerického Kongresu nedávno schválila zákon, který zakazuje jakékoliv experimenty s lidským klonováním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský lékař Severino Antinori má dnes vystoupit ve Washingtonu na panelové diskuzi americké národní akademie věd. Antinori hodlá kritizovat opatření sněmovny reprezentantů amerického Congresu, která minulý týden zakázala pod trestem pokut a vězení veškeré lidské klonování včetně vytváření lidských zárodků pro lékařský výzkum. Italský gynekolog podle agentury Reuters tvrdí, že se mu přihlásilo na 700 párů, které se chtějí zúčastnit jako dobrovolníci jeho klonovacího experimentu.

Vzhledem k tomu, že řada zemí lidské klonování zakázala, Antinori pro britský list Sunday Times prohlásil, že bude muset provádět svůj experiment zřejmě na lodi v mezinárodních vodách. Italská lékařská komora kontroverznímu gynekologovi pohrozila ztrátou lékařské licence.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme