Kontroverzní holandský politik natočí film o proroku Muhamedovi

Nizozemský poslanec Geert Wilders proslulý svými antiislámskými postoji chystá další film. Jeho dokumentární koláž Fitna – neboli Rozvrat – vzbudila před 3 lety velký rozruch. Poukazovala totiž na stinné stránky islámu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemský politik Geert Wilders | Foto: Pavel Novák

Tentokrát chce radikální politik natočit film o proroku Mohamedovi. Má to být - podle vyjádření samotného Geerta Wilderse - film o „barbarském životě a zvrhlých myšlenkách Mohameda“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nizozemský politik Geert Wilders plánuje natočit film o proroku Muihamedovi, informuje z Holandska Pavel Novák

Časopisu HP/de Tijd Wilders řekl, že chce vyvolat veřejnou debatu na téma slavného proroka. Tato debata by totiž - podle Wilderse - mohla poskytnout podporu těm muslimům, kteří by chtěli opustit svou víru, ale nemají k tomu dost odvahy.

Politik se listu svěřil, že podle toho, jak četl Korán a seznámil se s životem Mohameda, je islám nebezpečný. Vyslovil dokonce domněnku, že prorok trpěl mozkovým nádorem, který u něj vyvolával halucinace vydávané za vidiny budoucnosti.

Wilders, jehož Strana za svobodu je tichým společníkem nizozemské menšinové vlády, chce svůj nový film uvést v příštím roce.

Pavel Novák, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme