Kontroverzní irský milionář Ganley chce vytvořit odnož své strany v Polsku

Známý odpůrce Evropské unie, irský milionář Declan Ganley jedná v Polsku o vytvoření filiálky své euroskeptické strany Libertas. Ganley je mimo jiné autorem úspěšné kampaně proti Lisabonské smlouvě v Irsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace polských euroskeptiků (archivní foto)

demonstrace polských euroskeptiků (archivní foto) | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Kontroverzní irský milionář přiletěl do Polska s jasným záměrem zorganizovat poněkud roztříštěné síly zdejších euroskeptiků. Ve Varšavě jednal s předsedy tří malých pravicových stran.

Ganley by zřejmě jejich sloučením chtěl vytvořit polskou odnož své strany Libertas a s jejími kandidáty vytáhnout do boje v letošních volbách do Evropského parlamentu. Polská média ale poukazují na tajemný původ majetku irského milionáře a nesrovnalosti v jeho oficiálním životopise.

Radikální euroskeptický program nemá v Polsku příliš mnoho zastánců. Ve společnosti převažují hlasy, které jsou se vstupem do Evropské unie spokojené, a nadpoloviční většina Poláků by podle nejnovějších průzkumů také uvítala rychlé přijetí eura.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme