Kontroverzní politik Sarrazin odstoupil z vedení Bundesbanky

Člen vedení německé centrální banky Thilo Sarrazin odchází ze své funkce. Sarrazin v Německu v posledních dnech vyvolal bouřlivou debatu o integraci muslimských přistěhovalců. V knize 'Německo se zničí samo" tvrdí, že muslimové podkopávají německou společnost a ohrožují její kulturu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thilo Sarrazin

Thilo Sarrazin | Foto: M. Lengemann

Pětašedesátiletý člen SPD Thilo Sarrazin nabídl rezignaci na funkci ve vedení Bundesbanky k 30. září. Prezident Wullf tak nakonec nemusí řešit jeho odvolání.

Sarrazin svými výroky dlouhodobě provokoval německou veřejnost. Po prohlášení, že ‘židé mají společný gen a muslimové jsou občany druhé kategorie‘, trpělivost vedení Bundesbanky i politiků přetekla.

Postoj veřejnosti ale není zdaleka tak jednoznačný. Jeho kniha Německo se zničí samo je zcela vyprodána a podle 51 procent Němců v případě integrace Sarrazin jen prolomil tabu, když otevřeně popsal existující problémy s přistěhovaleckou komunitou.

I když mnozí Sarrazina chválí za to, že dokázal prolomit letité mlčení o problémech v německé integrační politice, kvůli negativním reakcím a výhrůžkám ho musela poslední dny střežit ochranka.

Katarína Brezovská, Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme