Koreje čistí své země od min

Vojáci Jižní a Severní Koreje začali čistit demilitarizované pásmo od min. Přes zónu oddělující téměř 50 let oba korejské státy má po odminování vést opět železniční a silniční doprava. Novináři a oficiální představitelé sledovali asi 100 jihokorejských vojáků, jak jdou za sebou v řadě skrz otvor v plotě označující jižní část hraniční oblasti. Jihokorejští činitelé uvedli, že k obdobnému procesu dochází i na severu v KLDR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea

Ve středu tito dva dlouholetí rivalové symbolicky otevřely demilitarizovanou zónu, poslední bariéru přežívající z dob studené války. Přes čtyři kilometry široké a 250 kilometrů dlouhé pásmo mají být vybudovány dva dopravní koridory. Vojenští vyjednávači se na přípravě stavby železnice a silnic dohodli o víkendu po intenzívním jednání v Pchanmundžomu v demilitarizovaném pásmu. Dohoda se týká technické spolupráce armád obou zemí v zóně. Některé železniční tratě a silnice by mohly být spojeny už v prosinci.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme