Koreje čistí své země od min

Vojáci Jižní a Severní Koreje začali čistit demilitarizované pásmo od min. Přes zónu oddělující téměř 50 let oba korejské státy má po odminování vést opět železniční a silniční doprava. Novináři a oficiální představitelé sledovali asi 100 jihokorejských vojáků, jak jdou za sebou v řadě skrz otvor v plotě označující jižní část hraniční oblasti. Jihokorejští činitelé uvedli, že k obdobnému procesu dochází i na severu v KLDR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea

Ve středu tito dva dlouholetí rivalové symbolicky otevřely demilitarizovanou zónu, poslední bariéru přežívající z dob studené války. Přes čtyři kilometry široké a 250 kilometrů dlouhé pásmo mají být vybudovány dva dopravní koridory. Vojenští vyjednávači se na přípravě stavby železnice a silnic dohodli o víkendu po intenzívním jednání v Pchanmundžomu v demilitarizovaném pásmu. Dohoda se týká technické spolupráce armád obou zemí v zóně. Některé železniční tratě a silnice by mohly být spojeny už v prosinci.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme