Koronavirem se globálně nakazilo přes osm milionů lidí. Počet úmrtí v USA postupně klesá

Počet nakažených ve světě překročil hranici osmi milionů. S odvoláním na vlastní statistiky o tom informuje agentura Reuters. Stejný závěr vyplývá i z ranních dat Univerzity Johnse Hopkinse. Více než čtvrtina potvrzených případů, tedy přes dva miliony infikovaných, evidují Spojené státy. Nejrychleji nakažení přibývají v Latinské Americe, kterou Světová zdravotnická organizace již nedávno označila za nové ohnisko nákazy.

Tento článek je více než rok starý.

Washington/Brasília/Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirus (ilustrační foto)

Nejhůře zasaženými zeměmi jsou USA, Brazílie, Rusko a Indie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Vysoký počet nakažených hlásí i Rusko, kde se od propuknutí epidemie nakazilo přes 536 000 lidí, a Indie, která momentálně eviduje více než 332 000 potvrzených infekcí. Aktuálně je však nejhorší situace v Brazílii – s 888 271 potvrzenými případy nákazy je druhou nejhůře zasaženou zemí světa.

Americká Univerzita Johnse Hopkinse, která na svých stránkách zveřejňuje detailní statistiky, nyní v souvislosti s nemocí covid-19 celosvětově registruje přes 436 000 úmrtí. V tomto ohledu jsou nejhůře zasažené rovněž Spojené státy s více než 116 000 zemřelými, a Brazílie s bezmála 44 000 oběťmi.

Text pokračuje pod online reportáží.

Za posledních 24 hodin pak ve Spojených státech zemřelo již druhý den za sebou méně než 400 pacientů, konkrétně eviduje 385 úmrtí. Jak uvádí agentura AFP, jedná se o nejmenší přírůstky od konce března.

Institut pro měření a vyhodnocování zdraví při Washingtonské univerzitě i přesto zveřejnil odhady, podle kterých do září v souvislosti s koronavirem v USA zemře 201 129 lidí. Institut s novými daty o 18 procent zvýšil svůj předchozí odhad, podle kterého s covidem-19 mohlo zemřít až 169 890 pacientů. Důvodem je hlavně současné uvolňování opatření, které americké státy kvůli koronavirové krizi zavedly.

Americký úřad pro kontrolu léčiv zakázal Trumpem propagovanými antimalariky léčit koronavirus

Číst článek

Pevninská Čína

Mírný pokles přírůstku infikovaných zaznamenala k úternímu datu i Čína. Z 40 nových případů se pak většina objevila v Pekingu, kde došlo k vytvoření lokálního ohniska. Světová zdravotnická organizace potvrdila, že za poslední dva dny bylo v metropoli zaznamenáno více než 100 nově nakažených. Město tak čelí novému propuknutí nemoci, jejíž původ lze podle všeho vystopovat na obří tržiště Sin-fa-ti, píše agentura Reuters.

Peking v sobotu toto největší tržiště s potravinami ve městě uzavřel společně s jedenácti čtvrtěmi v jeho okolí. V pondělí bylo do karantény umístěno dalších deset rezidenčních čtvrtí na jihu metropole, která zároveň zpřísnila opatření. Čínská vláda vyzvala obyvatele dalších provincií, aby do hlavního města nejezdili.

Osm z nově evidovaných případů se objevilo u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí. Čínské úřady rovněž evidují šest nakažených bez příznaků, které Peking nezaznamenává v souhrnné statistice infikovaných. Od vypuknutí pandemie se v zemi nakazilo 83 221 lidí a 4634 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme