Čína odřízla devítimilionové město Wu-chan od světa, aby zabránila šíření neznámého koronaviru

Čínské město Wu-chan dočasně pozastavilo veřejnou dopravu, chce zabránit šíření nákazy způsobené dosud neznámým koronavirem. Lidem žijícím ve městě bylo doporučeno, aby neodjížděli z města, aby se nezdržovali v davech a omezili veřejná setkání. Ostatní čínské občany úřady vyzvaly, aby do města necestovali. Wu-chan dočasně uzavřel letiště i nádraží, informoval o tom server BBC.

Wuhan/Čína (Aktualizováno: 22:40 22. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku cestují přes Čínu miliony lidí. Ve Wu-chanu byly jeho oslavy zrušeny. | Zdroj: ČTK / AP

Autobusy, metro, trajekty a další spoje přestanou jezdit ve čtvrtek dopoledne. Na vlakové nádraží a letiště byla nainstalována zařízení na měření tělesné teploty, informoval o tom server BBC.

„Ve zkratce – nejezděte do Wu-chanu. A vy, kdo už tu jste, neopouštějte město,“ vzkázal občanům Li Pin, předseda čínské národní zdravotnické komise.

Dočasným omezením dopravy se Wu-chan snaží zabránit šíření nákazy do dalších měst. Z Wu-chanu se koronavir rozšířil do dalších čínských provincií, také do Spojených států, Thajska a Jižní Koreje. 

Nový typ koronaviru je přenosný z člověka na člověka. České ministerstvo nabádá turisty k opatrnosti

Číst článek

Mezinárodní zdravotnická organizace se po celém dni diskutování stále nerozhodla, jestli má kvůli rychle šířící se nákaze vyhlásit mezinárodní stav nouze. „Situace se stále vyvíjí. Rozhodnutí, zda vyhlásit stav nouze, nebo ne, beru opravdu vážně a jsem schopen ho učinit pouze po řádném uvážení a prozkoumání všech důkazů,“ řekl Tedros Ghebreyesus, generální ředitel Mezinárodní zdravotnické organizace.

Čínské úřady mají nyní o původu koronaviru více informací než v předchozích dnech. „Virus pochází z trhu s mořskými plody, který nelegálně obchodoval s divokými zvířaty,“ informovaly.

Případů nakažení neznámým virem přibývá, momentálně je jich potvrzených 544.  Ve středu čínská vláda potvrdila, že počet mrtvých se za jeden den téměř zdvojnásobil, z 9 se zvýšil na 17. Tento týden Čína také potvrdila, že se virus přenáší z člověka na člověka.

Virus známý jako 2019-nCoV je považován za nový kmen koronaviru, který nebyl u lidí dosud identifikován. Mezi známky nakažení virem patří problémy s dýcháním, horečka, kašel a dušnost.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme