Johnson vyzval Manchester k zavedení nejpřísnějších opatření. Město ale chce víc peněz pro podnikatele

Britský premiér Boris Johnson vyzval starostu Manchesteru, aby ve městě vyhlásil nejpřísnější protikoronavirová opatření. Vedení města ale od vlády požaduje větší odškodnění pro postižené podniky. Nejpřísnější opatření od soboty v Anglii platí pro půldruhého milionu lidí v hrabství Lancashire.

Od stálého zpravodaje Manchester, Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Boris Johnson hrozí Manchesteru, že karanténu přikáže vláda, pokud tak město neudělá samo | Foto: POOL | Zdroj: Reuters

„Situace v Manchesteru není dobrá a s každým dnem se zhoršuje. Počet nemocných se za posledních devět dní zdvojnásobil. Lůžka v nemocnicích jsou z více než 40 procent obsazená. A při současném trendu to znamená, že za dva týdny bude na jednotkách intenzivní péče více pacientů než během první vlny,“ uvedl britský premiér Boris Johnson.

Tanec, pití, zábava. Podívejte se, jak si lidé užívali, než Liverpool ‚zmrazila‘ přísná karanténní opatření

Číst článek

Dodal, že pokud se vedení Manchesteru nedohodne s centrální vládou, přísnější karanténu jim vláda přikáže.

Starosta města Andy Burnham ale oponuje, že dokud vláda neposkytne větší odškodnění postiženým podnikatelům, kteří budou muset kvůli karanténě zavřít, přísnější opatření nepodpoří.

„Upřímně věříme, že ochrana zdraví je více než o kontrole viru a vyžaduje dostatečnou podporu pro lidi, kteří by byli těžce postiženi třetím stupněm lockdownu (Tier 3 lockdown). Nemyslíme si, že současný návrh poskytuje adekvátní podporu, a proto očekáváme další debatu s vládou,“ stojí v pátečním prohlášení vedení města.

🗣️ "Despite being on standby all day we are still waiting.

"We assure the Prime Minister that we are ready to meet at any time to try to agree a way forward"

New statement on behalf of the Mayor, Deputy Mayors and all Greater Manchester Leaders.

More 👇
greatermanchester-ca.gov.uk/news/statement…

20:56 – 16. 10. 2020

559 2279

Británie zavádí omezení lokálně podle vývoje nákazy v jednotlivých místech. Od soboty zpřísňuje nařízení Londýn, který se zařadí do prostředního ze tří stupňů systému varování. Ve vnitřních prostorách se nebudou moci scházet členové více domácností a schůzky budou zakázány i v hospodách a restauracích.

Ve Velké Británii v pátek podle statistik zveřejněných vládou přibylo 15 650 případu. Celkem jich v zemi zaznamenali 689 257, z toho 14 338 v Manchesteru.

Jaromír Marek, zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme