Jižní Austrálie zavádí dočasný lockdown kvůli muži, který lhal hygieně

Stát Jižní Austrálie zavedl ve středu dočasnou uzávěru kvůli muži, který lhal při trasování. Muž podle médií nepřiznal, že pracuje v podniku, který se stal ohniskem nákazy. Místo toho tvrdil, že si v restauraci jen vyzvedl pizzu. To pak hygienu vedlo k mylným domněnkám o šíření koronaviru ve státě. Premiér státu Steven Marshall v pátek oznámil, že trvání šestidenní uzávěry bude zkráceno, píše agentura Reuters.

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Jižní Austrálie Steven Marshall vyhlašuje lockdown | Foto: stringer | Zdroj: Reuters

Kdyby tento muž vypovídal upřímně při trasování, tak bychom uzávěru nezavedli,“ uvedl premiér Marshall a zároveň dotyčnému pohrozil přísným postihem. Podle policie ale současné zákony státu nepočítají s trestem za lhaní při trasování.

Australské Melbourne uvolňuje další opatření. Po sto dnech mohou obyvatelé vycházet z domu

Číst článek

Australská média uvádějí, že opatření budou zrušena v sobotu o půlnoci. Kvůli 25 novým případům v metropoli Adelaide a obavám z nového ohniska koronaviru nechala vláda ve středu uzavřít školy, restaurace a obchody, zakázala svatby a nařídila povinné nošení roušek na veřejnosti.

Podle agentury Reuters je v celé Austrálii, kde žije 25 milionů lidí, pouze 95 aktivních případů koronaviru. Od začátku epidemie Austrálie zaznamenala zhruba 27 800 případů koronaviru a 907 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19. Přes 80 procent případů a úmrtí připadá na stát Viktorie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme