Státy Bahrajn a Kuvajt hlásí první nakažené koronavirem. Onemocněli lidé, kteří se vrátili z Íránu

První případ nákazy novým koronavirem v pondělí oznámil Bahrajn. Informovala o tom tamní státní tisková agentura s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Nakaženým je bahrajnský občan, který se vrátil z Íránu. O prvních třech infikovaných pak informoval i další ze států Perského zálivu, Kuvajt. Rovněž se jedná o osoby, které navštívily Írán, uvedla agentura Reuters.

Manáma/Kuvajt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka s dítětem s rouškami, jako ochranou před koronavirem. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Írán, který o svých prvních případech začal informovat až minulý týden, má nyní osm mrtvých a 43 nakažených. Tamní ministr zdravotnictví uvedl, že do města Kom nákazu zanesli lidé, kteří přicestovali z Číny.

V pevninské Číně se stalo obětí nového koronaviru již 2592 lidí, v pondělí úřady oznámily dalších 150 mrtvých. Nová čísla podle agentury AFP svědčí o zhoršování situace poté, co v neděli úřady hlásily 97 nových obětí nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje. Úřady rovněž informovaly o 409 nových případech infekce, převážně v provincii Chu-pej, která je považována za ohnisko nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme