Australské úřady zavřely známou pláž Bondi. Turisté i místní ignorovali rady, aby zůstali doma

Policie v Sydney v sobotu uzavřela slavnou pláž Bondi poté, co davy na ní překročily počet lidí, kteří se podle australských nařízení mohou na veřejnosti sejít. Úřady zakázaly shromažďování více než 500 osob ve snaze dostat pod kontrolu šíření koronaviru. Tím se v Austrálii zatím podle ministerstva zdravotnictví nakazilo 874 lidí, ale média už uvedla, že po aktualizaci údajů z několika států přesáhl počet nakažených 1000, uvedla agentura Reuters.

Sydney Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavření pláže Bondi v Austrálii.

Uzavření pláže Bondi v Austrálii. | Foto: Loren Elliott | Zdroj: Reuters

Navzdory šířícímu se viru ale Australané i zahraniční turisté proudí na pláže a ignorují rady, aby se raději drželi doma, napsal zpravodajský server BBC News. Na pláži Bondi se v posledních dnech scházely tisíce lidí, které sem přilákalo nezvykle teplé podzimní počasí na jižní polokouli.

Ministr zdravotnictví Greg Hunt řekl, že davy na nejslavnější australské pláži jsou „nepřijatelné“. Policejní ministr státu Nový Jižní Wales David Elliott při oznámení o uzavření pláže Bondi varoval, že policie bude postupovat stejně ve všech případech, kdy lidé nebudou dodržovat nařízení.

„Není to něco, co bychom dělali pro vlastní zábavu,“ dodal Elliott na tiskové konferenci, kterou vysílala místní televize. „Jde nám o záchranu životů.“

Senátoři hlasovali z domova, jeden dokonce z auta. Brazilský Senát poprvé v historii zasedal virtuálně

Číst článek

Elliott uvedl, že plavčíci, kteří střeží mnoho pláží ve státě, budou pravidelné počítat přítomné. A pokud bude na kterémkoli místě více než 500 lidí, pláž se zavře a lidé budou muset odejít.

Premiér Scott Morrison v pátek zpřísnil pravidla shromažďování osob ve vnitřních prostorách. Taková místa, jako jsou bary a restaurace, musí dodržet maximální hustotu jednoho člověka na čtyři metry čtvereční. Celkové limity maximálně 100 lidí ve vnitřních prostorách a 500 lidí ve venkovních přitom nechal v platnosti.

Australská reakce na pandemii způsobenou šířením koronaviru je méně striktní než v některých částech Evropy a Severní Ameriky. V zemi například stále zůstávají otevřené školy a pokračuje výuka.

Známá australská pláž Bondi byla navzdory koronaviru plná | Foto: Loren Elliott | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme