Situace v Brazílii se nelepší. Opět přibylo přes 30 000 nakažených, víc než 1000 nemocných zemřelo

V Brazílii za uplynulý den opět přibylo přes 30 000 nových případů nákazy koronavirem a více než 1000 úmrtí. S odkazem na nová data ministerstva zdravotnictví o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Celkem má země už 35 026 obětí covidu-19, což je nejvíce na světě po Spojených státech a Velké Británii.

Brasília (Aktualizováno: 17:05 6. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci pomáhají domorodé ženě nakažené novým koronavirem v nemocnici v brazilském Manausu | Foto: Bruno Kelly | Zdroj: Reuters

Virus SARS-CoV-2 testy od začátku epidemie odhalily u více než 645 000 lidí, více nakažených registrují úřady pouze v USA.

V Brazílii zemřelo s koronavirem více lidí než v Itálii. Mexiko znovu hlásí rekordní přírůstky

Číst článek

Nově přibylo 30 830 nakažených a 1005 obětí. Ve srovnání s předchozím dnem, kdy úřady nahlásily rekordních 1437 úmrtí, se bilance citelně snížila.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro v pátek pohrozil, že země opustí Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), když se nepřestane chovat jako „politická organizace“.

WHO předtím varovala, že pokud chce nějaká země uvolňovat karanténní opatření, musí mít jistotu, že se jí podařilo postup epidemie zpomalit. Bolsonaro je ale zastáncem rychlejšího uvolňování restrikcí v zájmu minimalizace ekonomických škod.

„Epidemie v Latinské Americe se vyvíjí velice znepokojivě,“ řekla v pátek v Ženevě mluvčí WHO Margaret Harrisová. Bolsonaro naproti tomu opakovaně bagatelizuje nebezpečí, jaké koronavirus představuje. V úterý prohlásil, že „smrt je osudem všech“, předtím o covidu-19 mluvil jako o „chrpečce“.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme