Počet nakažených koronavirem v Brazílii přesáhl čtyři miliony. Reprodukční číslo už ale kleslo pod jedna

Počet nakažených koronavirem v Brazílii přesáhl čtyři miliony případů. Za uplynulých 24 hodin tamní ministerstvo zdravotnictví hlásí 43 773 nakažených a 834 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. O den dříve to bylo 46 934 případů nákazy a 1184 úmrtí.

Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci si starají o muže nakaženého koronavirem.

Zdravotníci si starají o muže nakaženého koronavirem. | Foto: Bruno Kelly | Zdroj: Reuters

Úhrnem tamní úřady od počátku pandemie zaznamenaly 4 041 638 případů nákazy koronavirem. Celková bilance mrtvých se vyšplhala na 124 614.

V Německu přibylo 785 nakažených covidem-19. V Brazílii počet úmrtí překonal hranici 120 000

Číst článek

Brazílie, která má 210 milionů obyvatel, je po Spojených státech co do počtu nakažených i mrtvých druhou nejpostiženějších zemí světa. USA zaregistrovaly už více než 6,1 milionu nakažených a bezmála 186 500 mrtvých s covidem-19.

Podle výzkumníků z londýnské Imperial College se nyní reprodukční číslo viru SARS-CoV-2 pohybuje v Brazílii pod kritickou hodnotou jedna.

Reprodukční číslo udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný. Vědci nicméně upozornili, že pod tuto hranici kleslo číslo v Brazílii už jednou v srpnu, brzy se ale vrátilo zpět nad ni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme