Brazílie hlásí téměř 47 tisíc nových případů nákazy koronavirem. Podle expertů jsou ale čísla vyšší

Brazílie potvrdila 46 860 nových případů koronavirové nákazy a 990 obětí. Oznámilo to v pátek podle agentury Reuters brazilské ministerstvo zdravotnictví. Zatímco nárůst počtu nakažených nemocí covid-19 je vyšší než předchozí den, počet úmrtí je nižší. Další velká latinskoamerická země Mexiko hlásí 5441 nově potvrzených případů koronavirové infekce a dalších 719 úmrtí.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počty nakažených v Brazílii jsou ale podle expertů mnohem vyšší, země totiž provádí málo testů na koronavirus SARS-CoV-2. | Foto: Bruno Kelly | Zdroj: Reuters

Brazílie, s 210 miliony obyvatel pátá nejlidnatější země světa a nejlidnatější v Latinské Americe, už dohromady zaznamenala 1 274 974 případů nákazy a 55 961 souvisejících úmrtí.

V Česku přibylo 93 případů koronaviru. Od začátku pandemie se u nás nakazilo přes deset tisíc lidí

Číst článek

V počtu úmrtí i potvrzených případů infekce je Brazílie ve světovém srovnání podle americké Univerzity Johnse Hopkinse druhá po Spojených státech. Počty nakažených v Brazílii jsou ale podle expertů mnohem vyšší, země totiž provádí málo testů na koronavirus SARS-CoV-2. Vrchol epidemie experti navíc v Brazílii očekávají až v červenci.

I mexická vláda připouští, že skutečný počet nakažených ve středoamerické zemi je ve skutečnosti výrazně vyšší, než 208 392, které byly do pátečního večera oficiálně potvrzeny. Zemřelých lidí s covidem-19 dosud Mexiko eviduje 25 779.

Hlavní město Mexiko si bude díky mírnému zlepšení tlaku na nemocnice od pondělí uvolňovat proti infekční opatření, oznámila v pátek starostka megapole Claudia Sheinbaumová. V průběhu týdne budou moci znovu otevřít obchody, hotely, restaurace či kosmetické salony. Zavřené ale zůstanou kina, kostely, školy, hospody či posilovny.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Latinská Amerika je nyní celosvětovým epicentrem pandemie a některé země regionu jako Kostarika nebo Honduras dokonce obnovují restrikce nebo odkládají jejich uvolňování. To platí také pro argentinskou metropoli Buenos Aires, kde budou opět zakázány například sportovní aktivity. Argentinský prezident Alberto Fernández v pátek oznámil prodloužení omezení pohybu a kontaktů mezi lidmi v zemi až do 17. července.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme