V Německu přibylo 785 nakažených covidem-19. V Brazílii počet úmrtí překonal hranici 120 000

V Německu se v sobotu nákaza koronavirem potvrdila u 785 lidí. S covidem-19 zemřelo dalších šest pacientů, informoval v neděli na svých webových stránkách Institut Roberta Kocha. Počet úmrtí s covidem-19 překonal v Brazílii hranici 120 000. S odvoláním na místní ministerstvo zdravotnictví o tom v neděli informovala agentura Reuters. Koronavirem se v této jihoamerické zemi nakazilo více než 3,8 milionu lidí.

Berlín/Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kritika a pochybnosti, zda přijatá opatření nebyla příliš přehnaná, se ozývaly v Německu, stejně jako jinde, i v minulých týdnech. Ilustrační foto

V Německu se v sobotu nákaza koronavirem potvrdila u 785 lidí. S covidem-19 zemřelo dalších šest pacientů (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

V Německu je denní přírůstek nakažených za sobotu ve srovnání s předchozími několika dny zhruba poloviční. Údaje za víkendové dny jsou ale běžně nižší, neboť nezahrnují data všech zdravotnických úřadů.

Za nenošení roušky hrozí v Německu 50 eur pokuta, do konce roku spolková vláda zakázala velké akce

Číst článek

V Německu se od počátku epidemie nakazilo virem SARS-CoV-2 již 241 771 lidí. Zhruba 214 900 se jich už uzdravilo. Aktivních tak nyní zůstává necelých 27 000 případů infekce. S covidem-19 v Německu 9295 nakažených zemřelo.

Nejvíce zasažené zůstávají nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (58 584 potvrzených případů a 1809 mrtvých) a druhé nejlidnatější Bavorsko (57 059 nakažených a 2638 mrtvých). Sasko, které stejně jako Bavorsko sousedí s Českem, zaregistrovalo od počátku epidemie 5949 infikovaných. S covidem-19 tu zemřelo 225 lidí.

Brazílie

V Brazílii se za posledních 24 hodin nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila u 41 350 lidí. S covidem-19 zemřelo dalších 758 lidí, a celková bilance mrtvých se tak vyšplhala na 120 262.

Brazílie, která má 210 milionů obyvatel, je po Spojených státech co do počtu nakažených i mrtvých druhou nejpostiženějších zemí světa. USA dosud zaregistrovaly téměř šest milionů nakažených a přes 182 000 mrtvých s covidem-19.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Také v Argentině, která s Brazílií sousedí, počet nakažených koronavirem roste. Podle agentury AFP se infekce potvrdila už u více než 400 000 lidí. Za posledních 24 hodin přitom Argentina, která má zhruba 45 milionů obyvatel, zaznamenala rekordních 9230 nových případů. S covidem-19 zemřelo v zemi 8353 pacientů.

Tisíce lidí protestovaly v Berlíně proti covidovým opatřením vlády. Policie demonstraci rozpustila

Číst článek

Argentinská vláda tento týden prodloužila některá omezení spojená s šířením viru až do 20. září. Prezident Alberto Fernández vyjádřil obavy kvůli rostoucímu počtu nakažených, který je výrazný především v provincii Jujuy na severu země u hranic s Chile a Bolívií.

Zdravotní systém je podle prezidenta v této oblasti na pokraji své kapacity. „Před měsícem a půl bylo 93 procent nových případů v oblasti hlavního města Buenos Aires,“ upozornil Fernández. V posledních dnech se podle něj ale provincie mimo metropolitní oblast podílí na denním přírůstku už téměř 40 procenty.

Koronavirus vyvolal revoluci ve sdílení vědeckých studií, píše italský deník. Rozšíří se na další nemoci?

Číst článek

Pandemie covidu-19 silně postihla celou Latinskou Ameriku. Na pátém místě nejhůře postižených zemí světa, který sestavila americká Univerzita Johnse Hopkinse, je Peru, na sedmém Kolumbie, na osmém Mexiko, na desátém Chile a na jedenáctém Argentina.

Po Asii, Evropě a Severní Americe v sobotu ohlásila první případ potvrzené reinfekce virem SARS-CoV-2 také Jižní Amerika. V Ekvádoru se pacient, který se viru zbavil v květnu, opět nakazil v srpnu, informovala agentura DPA.

Jako první před časem o případu opětovné nákazy jiným kmenem koronaviru informovali výzkumníci z Hongkongu, později obdobné případy potvrdili i nizozemští, belgičtí a američtí epidemiologové.

Petr Jadrný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme