Německo pomůže kolabující Brazílii. Do Manausu posílá vojenským airbusem 80 plicních ventilátorů

Německé armádní letectvo dopraví 80 plicních ventilátorů do Brazílie, která se potýká s novou vlnou epidemie covidu-19 a s ní spojeným kolapsem zdravotnictví. Přístroje podle agentury DPA obdrží amazonská metropole Manaus, v jejíchž nemocnicích v lednu došel kyslík a tamní zdravotnictví se prakticky zhroutilo.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž na plicním ventilátoru v nemocnici v Sao Paulu. | Zdroj: Reuters

Vojenský airbus A310 MRTT podle DPA odstartuje v pátek z Kolína nad Rýnem a následujícího dne přistane v Manausu, více než dvoumilionové metropoli brazilského státu Amazonas. Ventilátory poskytne ze svých zásob německé ministerstvo zdravotnictví.

Jako noční můra. Agresivnější mutace a nedostatek opatření udělaly z Brazílie laboratoř pod širým nebem

Číst článek

Brazílie je pandemií jednou z nejhůře postižených zemí na světě. V noci na čtvrtek ohlásila 90 303 potvrzených případů koronaviru za poslední den. Byl to dosud nejvyšší denní přírůstek v této zemi s 210 miliony obyvatel. Současně evidovala 2648 dalších úmrtí, což je druhá nejvyšší denní bilance od začátku pandemie. Celkově se v jihoamerické zemi infikovalo koronavirem už téměř 11,7 milionu osob, z nichž 284 775 zemřelo. V obou případech se po Spojených státech jedná o druhý nejvyšší údaj na světě.

I mimo Manaus se brazilský zdravotnický systém nachází na hraně kolapsu a místy již také zkolaboval. Neustále se rozrůstá seznam měst, kde se zcela vyčerpala kapacita lůžek na jednotkách intenzivní péče a kde stovky lidí čekají na zákrok lékařů.

Prezident Jair Bolsonaro, který od počátku epidemie nebezpečí koronaviru zlehčoval a v současnosti zpochybňuje i smysl očkování proti covidu-19, odmítá zpřísnit opatření v obavě z negativních hospodářských dopadů, dodává DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme