Koronavirus má i brazilský tajemník, který se setkal s Trumpem. Prezident se testovat nenechá

Nový typ koronaviru se potvrdil také u Fabia Wajngartena, tiskového tajemníka brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Úředník se spolu s Bolsonarem o víkendu setkali na Floridě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Informovala o tom agentura Reuters. Bílý dům však následně uvedl, že Trump i jeho viceprezident Mike Pence s nakaženým téměř nepřišli do styku a není proto důvod, aby podstupovali testy na koronavirus.

Brasília/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový typ koronaviru se potvrdil také u Fabia Wajngartena, tiskového tajemníka brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Úředník se spolu s Bolsonarem o víkendu setkali na Floridě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. | Foto: Alan Santos vía Ulan/Latin America News Agency | Zdroj: Reuters

„Prezident ani viceprezident téměř vůbec nepřišli do styku s jedincem, u něhož vyšly pozitivní testy, momentálně tak není nutné je testovat,“ uvedla mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová.

„Řekněme to takto: Obavy nemám. Nedělali jsme nic zvlášť neobvyklého,“ řekl Trump novinářům v Bílém domě, kde se sešel s irským premiérem Leo Varadkarem. S Varadkarem si podle Trumpa ale kvůli nákaze koronavirem nepodali ruce.

Brazilský prezidentský palác ve čtvrtek podle místního tisku potvrdil, že Wajngarten měl pozitivní i druhý test na koronavirus. Wajngarten doprovázel minulý víkend Bolsonara na cestě do USA.

Brazilská televize ve čtvrtek zveřejnila videozáběry, na nichž je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti. Sám tajemník také na sociální síť Instagram umístil fotografii, na níž je po boku Trumpa i Pence.

Podle místních médií brazilský prezidentský palác oficiálně informoval americkou vládu a celá brazilská delegace, která byla v USA, je monitorována lékaři. Média neuvedla, zda se testům podrobil brazilský prezident. Podle agentury Europa Press ale Bolsonaro ve čtvrtek zrušil oficiální program a je v prezidentském paláci pod lékařským dohledem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme