V Sao Paulu urychlují vyklízení starých hrobů. Kvůli vyššímu počtu úmrtí není kde pohřbívat

V nejbohatším brazilském státě Sao Paulu čeká nyní přes 700 pacientů s covidem-19 na lůžko intenzivní péče. Informoval o tom s odkazem na své výpočty místní zpravodajský server G1. Ve stejnojmenné metropoli tohoto státu, která je nejlidnatějším městem Brazílie, musí kvůli nebývalému nárůstu úmrtí rychleji vyprazdňovat starší hroby, protože na hřbitovech už není místo.

Tento článek je více než rok starý.

Sao Paulo (Brazílie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sao Paulo tento týden urychlilo vyprazdňování několik let starých hrobů

Sao Paulo tento týden urychlilo vyprazdňování několik let starých hrobů | Foto: Amanda Perobelli | Zdroj: Reuters

Dvanáctimilionová metropole Sao Paulo je nejpostiženější oblastí v Brazílii a podle místní radnice zde v březnu vzrostly počty pohřbů ve srovnání s loňským březnem o 60 procent.

Tento týden celá Brazílie zaznamenala dosud nejvyšší počet úmrtí s covidem-19 za den (3780) a už od poloviny března registrují v této největší latinskoamerické zemi denně přes 2700 úmrtí.

Výjimku tvoří pouze víkendové údaje, kdy jsou nižší i počty potvrzených nákaz. Ty minulý týden dosáhly nejvyšší úrovně za den, přes sto tisíc, a přes 80 000 nákaz denně v celé zemi evidují už skoro měsíc, s výjimkou víkendových dní.

Brazilské Sao Paulo nakoupilo obří reflektory, aby mohlo pohřbívat oběti pandemie i v noci

Číst článek

Sao Paulo tento týden urychlilo vyprazdňování několik let starých hrobů. To se podle místní radnice dělává, ale v této vlně pandemie se k tomu přistupuje častěji.

Agentura Reuters tento týden zveřejnila fotky z největšího hřbitova Sao Paula ve čtvrti Nova Cachoeirinha, na nichž muži v ochranných oblecích ukládají starší ostatky z hrobů do sáčků. Výjimku mají soukromé hrobky a hroby dětí.

Brazílie, která má na 211 milionů obyvatel, je v této pandemii v absolutních počtech po USA druhou nejpostiženější zemí světa co do počtu potvrzených nákaz i úmrtí s covidem-19.

Celkem v zemi odhalili na 12,95 milionu nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a evidují na 330 000 úmrtí spojených s covidem-19. V posledních týdnu připadala na Brazílii asi čtvrtina takových úmrtí ve světě.

Koronavirus SARS-CoV-2 se potvrdil už ve 130 milionech případů, nejvíc nákaz hlásí USA a Brazílie

Číst článek

V březnu zažila Brazílie nejhorší měsíc v této pandemii, když registrovala 66 573 úmrtí spojených s nákazou. To byl více než dvojnásobek ve srovnání s jejím dosud nejhorším měsícem v pandemii – loňským červencem, kdy to bylo 32 881 zemřelých.

Epidemiologové varují, že situace v Brazílii se ještě nějakou dobu lepšit nebude, naopak se může dál zhoršovat. Přesto místní prezident Jair Bolsonaro stále trvá na odmítání uzávěr ekonomické činnosti a omezení pohybu lidí s tím, že „hlady se také umírá“.

Bolsonaro je kritizován i za to, že kritikou vakcín z Číny a Ruska přispěl k nedostatku očkovacích látek v zemi. Sílící kritika prezidenta vyústila nedávno ve výměnu několika ministrů jeho vlády a rezignaci nejvyšších velitelů armády.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo zatím v Brazílii 19,2 milionu lidí, z toho obě potřebné dávky 5,3 milionu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme