Izrael zmírnil pravidla testování před příletem do země. Očkovaným postačí negativní antigenní test

Izrael nově umožní vstup do země očkovaným cestujícím, kteří nejpozději 24 hodin před odletem absolvovali antigenní test na koronavirus s negativním výsledkem. Úpravu pravidel podle zpravodajského webu The Times of Israel ve středu schválila izraelská vláda.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkovaní cestující do Izraele se na letišti mohou nově prokázat 24 hodin starým negativním antigenním testem | Zdroj: Reuters

Podmínkou vstupu do Izraele byl dosud maximálně 72 hodin starý negativní PCR test. Den starý antigenní test tak bude nově další možností. Média v této souvislosti uvádějí, že provedení antigenního testu je výrazně levnější než PCR test.

Ministři úpravu pravidel schválili ve středu večer na základě doporučení izraelského ministerstva zdravotnictví. Nadále se však cestující na letišti a dalších hraničních přechodech budou podle izraelských médií muset podrobit PCR testu po příjezdu a zůstat v izolaci do obdržení negativního výsledku.

Izrael cestovní pravidla začal uvolňovat postupně díky ustupujícímu počtu infekci. Turistům se země otevřela 1. listopadu. Od začátku pandemie covidu-19 byla země uzavřena pro naprostou většinou cizinců.

Ředitelka ústecké hygieny: Musíme vydat plošná opatření. Řešení jednotlivých krajů by způsobilo chaos

Číst článek

Stávající pravidla umožňují vstup cizincům, kteří byli naočkováni proti covidu-19 během 180 dní před cestou do Izraele. Od podání druhé nebo třetí dávky vakcíny přitom musí uplynout dva týdny, v případě vakcíny Johnson & Johnson je požadována jedna dávka.

Zatímco otevření země cizincům uvítali lidé pracující v cestovním ruchu, názory zdravotníků nejsou tak jednoznačné; někteří se obávají, že obnovení turistiky vystaví Izraelce novým variantám koronaviru.

Navzdory vysoké proočkovanosti izraelské populace začal počet nově potvrzených nákaz v zemi tento týden stoupat. Ve středu podle ministerstva zdravotnictví přibylo 600 nových případů. Představitelé zdravotnictví přitom varovali, že mohou být zavedeny nové restrikce, pokud denní počet nákaz překoná hranici 1000.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme