Čína hlásí další oběť koronaviru. Poprvé zemřel člověk mimo centrální oblast, kde se nákaza rozšířila

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem ve čtvrtek oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Chu-pej (Čína) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé před nádražím ve městě Wu-chan, které bylo uzavřeno kvůli obavám ze šíření koronaviru. | Zdroj: Reuters

Zdravotní komise provincie ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale doposud nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

MAPA: Koronavirus z čínského Wu-chanu děsí svět. Podívejte se, ve kterých zemích se už objevil

Číst článek

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630.

Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Úřady v jedenáctimilionovém Wu-chanu i v dalších čínských městech podnikly rozsáhlá opatření proti šíření viru, včetně výrazného omezení veřejné dopravy. O reakci na epidemii jedná Světová zdravotnická organizace (WHO).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme