Nový koronavirus si už v Číně vyžádal 213 obětí. Celkem se nakazilo 9692 lidí

Na nový koronavirus v Číně zahynulo do čtvrtka již 213 osob a 9692 osob se nakazilo. Uvedla to v pátek podle agentury Reuters čínská národní zdravotnická komise. Nově nakažených je 1982. Dva nakažené v pátek dopoledne nahlásila i pátá evropská země, Velká Británie.

Aktualizováno Peking (Aktualizováno: 10:42 31. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola na letišti kvůli koronaviru

Kontrola na letišti kvůli koronaviru | Foto: Francis Kokoroko | Zdroj: Reuters

V provincii Chu-pej, která je centrem epidemie, na nemoc zemřelo již 204 osob a je zde téměř 6000 nakažených. Za sedm dní se podle čínské národní zdravotnické komise (NHC) podařilo vyléčit a propustit z nemocnice 596 osob.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila kvůli koronaviru globální stav zdravotní nouze

Číst článek

Americké ministerstvo zahraničí v pátek na svých internetových stránkách doporučilo svým občanům, aby necestovali do Číny. Zvýšilo tak své varování na stejnou úroveň, jako pro cesty do Iráku nebo Afghánistánu.

Zahraniční vlády zatím pokračují v evakuaci svých občanů z provincie Chu-pej. Letadla pro své občany již vypravily vlády Jižní Koreje, Japonska, Francie a Velké Británie.

Britský velvyslanec v Severní Koreji Colin Crooks na twitteru oznámil, že KLDR kvůli nemoci přerušila veškeré letecké a vlakové spojení s Čínou. V Číně zatím čtyři provincie požádaly firmy, aby obnovily práci nejdříve 10. února.

Further update: #NorthKorea introduces more restrictions on travel with all flights and trains between #DPRK and China suspended from 31 January in response to #Coronavirus. Follow @Foreign Office travel advice @FCOtravel #BritishEmbassy #Pyongyang gov.uk/foreign-travel…

13:57 – 30. 01. 2020

43 61

Počet nakažených novým koronavirem je již větší než počet nakažených virem SARS před 17 lety. Počet mrtvých by sice mohl být nižší, ekonomové se však obávají, že hospodářský dopad bude mnohem vyšší než při onemocnění SARS.

Česko reaguje na epidemii. Cílený screening se rozšíří na všechna letiště

Číst článek

To stálo globální ekonomiku podle odhadů 33 miliard dolarů (755,6 miliardy Kč). Podíl Číny na globální ekonomice se však od té doby výrazně zvýšil.

Nový koronavirus 2019-nCoV, který vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a někdy může způsobit i zápal plic, se objevil již ve 21 zemích. Oznámeno bylo kolem 100 případů, mimo Čínu však zatím na onemocnění nikdo nezemřel. V České republice zatím virus potvrzen nebyl.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli onemocnění globální stav zdravotní nouze. Agentura tak učinila teprve pošesté ve své historii. Zatím však nenavrhla omezení cestování nebo obchodu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme