Koronavirem se již nakazilo přes dvacet tisíc lidí. ‚Země vede všelidovou válku,‘ řekl čínský prezident

Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem v Číně byl v pondělí 3235. Oznámily to v úterý čínské úřady. Celkový počet nakažených dosáhl 20 438, zatímco v neděli jich bylo přes 17 000. Zemřelo 425 lidí, což je o 64 víc než předchozí den. První oběť koronaviru zaznamenali v Hongkongu.

Wu-chan (Čína) (Aktualizováno: 6:38 4. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotní sestra měří teplotu ženě, která přišla do nemocnice ve městě Jüe-jang. | Zdroj: Reuters

Světová zdravotnická organizace oznámila, že počet potvrzených případů bude dál stoupat, protože tisíce odebraných vzorků se zkoumá. V provincii Chu-pej začala přijímat pacienty nově vybudovaná nemocnice s kapacitou tisíc lůžek, další nemocnice s 1500 lůžky má být dokončena v příštích dnech.

V Hongkongu podlehl koronaviru devětatřicetiletý muž, který v lednu navštívil čínský Wu-chan. Podle lékařů trpěl i jiným dlouhodobým onemocněním.

Do Wu-chanu přijíždějí armádní lékařské týmy, které mají lékařům v městských nemocnicích pomáhat. Čínský prezident Si Ťin-pching na zvláštní schůzi politbyra komunistické strany prohlásil, že země vede „všelidovou válku“, která má cestou prevence epidemii zastavit. Ti, kdo své povinnost zanedbávají, budou potrestáni, citovala prezidenta televize CCTV.

Čínské ministerstvo zahraničí v úterý znovu upozornilo Spojené státy, že by neměly přehánět reakci na epidemické šíření nového koronaviru, a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingem nákazu zastavil. Čína vzala na vědomí nabídku americké pomoci a doufá, že pomoc přijde co nejdřív, konstatovala mluvčí ministerstva Chua Čchun-jing.

V Evropě se nákaza prokázala v Německu, Finsku, Francii, Itálii, Rusku, Španělsku, Švédsku a Británii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme