V Číně zemřelo na koronavirus už přes sto lidí, počet nakažených zde prudce vzrostl na 4500

Na nový koronavirus v Číně zemřelo už 106 lidí a na 4500 osob je jím v této zemi nakaženo. Novou bilanci v úterý zveřejnily místní úřady. Několik desítek případů je potvrzeno i mimo Čínu, oběti jinde ale hlášeny nejsou.

Peking (Aktualizováno: 5:07 28. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První oběť nového koronaviru oznámily i úřady v Pekingu | Zdroj: Reuters

Země přijímají opatření proti šíření koronaviru, například Filipíny zastavily vydávání turistických víz pro Číňany. Tibet uzavřel turistické destinace a turisté, kteří do oblasti přesto přijedou, budou na vlastní náklady ve 14denní karanténě, uvedl server China Daily.

První budova nemocnice pro nakažené koronavirem je dokončená. Čínská armáda areál převezme v neděli

Číst článek

Opatření proti šíření nového typu koronaviru, proti němuž zatím není vakcína, oznámila i společnost Facebook. Ta požádala své zaměstnance, aby nejezdili do Číny, pokud to není bezpodmínečně nutné. Zaměstnancům, kteří už do Číny přijeli, doporučila, aby pracovali z domova.

Čínská státní televize v úterý podle agentury AP uvedla, že v provincii Chu-pej, z jejíž metropole Wu-chanu se virus od konce loňského roku šíří, zemřelo dalších 24 lidí. Z provincie Chu-pej hlásí 1291 nových případů, čímž celkový počet nakažených v Číně přesáhl 4000. Server BBC připomněl, že nový koronavirus zabíjí většinu oslabené či starší lidí.

Rozšíření v Evropě

První oběť nového koronaviru oznámily i úřady v Pekingu, jde o padesátiletého muže, který navštívil jedenáctimilionové město Wu-chan. Právě zřejmě z tamního zvířecího trhu se nemoc rozšířila.

Mimo Čínu je podle víkendové zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) potvrzeno asi pět desítek případů, z toho nejvíce (osm) zatím v Thajsku. Podle serveru BBC hlásí po pěti případech USA, Austrálie a Singapur. Další potvrzené případy jsou z Tchaj-wanu, Malajsie, Jižní Koreje, Japonska, Vietnamu, Nepálu, Kanady, Kambodže, Srí Lanky. V Evropě byly zatím potvrzeny podle BBC tři případy ve Francii a jeden v Německu.

Čínská vláda už dříve prodloužila do neděle volno v souvislosti s oslavami lunárního Nového roku. Zavřena jsou některá místa hojně navštěvovaná turisty, například Zakázané město v Pekingu či některé úseky Velké čínské zdi. Omezena byla v některých městech i veřejná doprava.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme