Koronavirus asi není produktem čínských laboratoří, oznámil Pentagon na tiskové konferenci

Velení americké armády se přiklání k názoru, že původ nynější globální nákazy je přírodní a že koronavirus nebyl vyvinut v čínských laboratořích. Na tiskové konferenci ve Washingtonu to v úterý řekl šéf sboru náčelníků štábů Mark Milley. Úplnou jistotu ale Pentagon nemá, dodal americký generál.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generál Mark Milley. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„V nejrůznějších médiích a na sociálních sítích koluje spousta pověstí a spekulací,“ konstatoval Milley. „Není divu, že se o to upřímně zajímáme také my a že se tím zevrubně zabývají i tajné služby,“ prohlásil. Závěry jsou podle šéfa generálního štábu USA neurčité. „Převažující důkazy naznačují, že původ je přírodní. Jistě to ale nevíme,“ řekl.

Informace o čínském podílu na umělém vytvoření koronaviru se objevují poměrně často. Podezření, že virus byl v Číně vyvinut uměle, podle nedávné zprávy listu Daily Mail sdílí i někteří britští politici.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se koronavirus začal šířit z čínského Wu-chanu, kde se první pacient nakazil od živého zvířete. Někteří vědci upozorňují, že právě ve Wu-chanu je největší čínská virologická laboratoř.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme