Počet nakažených v Česku vzrostl na 694. Bez nových případů je vůbec poprvé čínský Wu-chan

Lidí nakažených novým typem koronaviru v Česku stále přibývá. Ke čtvrtečnímu odpoledni podvečeru bylo 694, testováno bylo přes 9400 lidí, informuje ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Čínské město Wu-chan, odkud se na začátku letošního roku vir rozšířil do světa, ve čtvrtek poprvé od začátku nynější pandemie nehlásí žádný nový potvrzený případ nákazy. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi.

Wu-chan / Soul (Aktualizováno: 18:09 19. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pevninské části Číny se koronavirem nakazilo doposud 80 928 lidí (ilustrační foto) | Foto: China Daily | Zdroj: Reuters

Aktuální vývoj sledujeme v tomto článku.

V Číně ale přibývá importovaných případů infekce, za středu jich bylo 34 oproti úterním třinácti. To vyvolává obavy z možné druhé vlny nákazy.

Mapy i grafy. Podívejte se, jak koronavirus dobyl svět

Číst článek

Jako o importovaných případech se mluví o nemocných, u nichž se nákaza prokázala po příjezdu do Číny ze zahraničí. Celkem jich je asi 190. Agentura DPA k tomu píše, že ve valné většině jde o Číňany, kteří se vrátili do vlasti často v přesvědčení, že tam přečkají nejhorší období pandemie. Lidé, kteří do Číny přijedou, musejí do přísné karantény.

V pevninské části nejlidnatější země světa se koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, nakazilo doposud 80 928 lidí. Infekci podlehlo 3245 pacientů, za středu přibylo osm mrtvých, z toho šest jich bylo ve Wu-chanu. Ve snaze zabránit šíření nákazy úřady toto jedenáctimilionové město, které je metropolí provincie Chu-pej, 23. ledna uzavřely.

Text pokračuje pod online reportáží

Jižní Korea, která se v posledních čtyřech dnech za sebou dostala pod stovku nových případů denně, ve čtvrtek hlásí dalších 152 nemocných. Z nich 97 připadá na město Tegu, kde testy tento týden potvrdily přítomnost viru u 74 klientů domu s pečovatelskou službou.

V souvislosti s tímto případem místní úřady zahájily rozsáhlé testování ve všech podobných zařízeních ve městě. Žije v nich více než 33 tisíc osob. V Jižní Koreji se koronavirem nakazilo celkem 8565 lidí.

Světová zdravotnická organizace minulý týden uvedla, že epicentrum pandemie koronaviru se přesunulo do Evropy. Nejsilněji zasaženou zemí je Itálie.

tzr, cha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme