VIDEO: Čína staví nemocnici pro nakažené koronavirem. Tisíc lůžek chce připravit za pět dní

Ve Wu-chanu, které je pátým největším čínským městem a epicentrem nákazy, narychlo vzniká nová nemocnice s 1000 lůžky, kde se budou léčit lidé nakažení koronavirem. Staví se na kraji města u rekreačního areálu, který podle původních plánů měli využívat dělníci. Podle místního deníku Changjiang Daily má být nemocnice hotová během několika dnů.

Video Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na projektu pracuje podle čínských médií 35 bagrů a 10 buldozerů. Stavět se začalo ve čtvrtek v noci, lůžka pro nakažené pacienty mají být k dispozici do pondělí.

Vzorem budované nemocnice je zdravotnické zařízení, které vzniklo v roce 2003 v Pekingu během epidemie onemocnění SARS. Tamní nemocnici sedm tisíc dělníků postavilo za týden. Celkem nemocnice podle čínských médií ošetřila 700 lidí nakažených SARS.

Čínské úřady evidují už 26 obětí v souvislosti se šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň v Číně vyšplhal na 876, oznámila v pátek agentura DPA s odvoláním na čínské úřady.

zit, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme