Čína hlásí 45 ze 46 sobotních případů jako importované. Indie omezila pohyb osob

Pevninská Čína za sobotu zaznamenala 46 nových případů koronaviru, 45 z nich se týká osob, které do země přicestovaly. V neděli o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, za sobotu vzrostl o šest na 3261.

Peking/Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus od konce loňského roku potvrdil u 81 054 lidí. Z nemoci se zde dosud vyléčilo 72 244 lidí a ve vážném stavu zůstává 1845 pacientů | Foto: Ng Han Guan | Zdroj: ČTK/AP

V provincii Chu-pej, která je považována za epicentrum infekce, za sobotu nepřibyl žádný nový nakažený. Zemřelo zde ale pět ze šesti lidí, kteří nákaze v sobotu podlehli. O místě jediného sobotního případu domácí nákazy se čínské úřady nezmínily.

V Itálii od soboty platí zákaz venkovních aktivit. Policie důkladněji kontroluje dodržování opatření

Číst článek

Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus od konce loňského roku potvrdil u 81 054 lidí. Z nemoci se zde dosud vyléčilo 72 244 lidí a ve vážném stavu zůstává 1845 pacientů.

Jižní Korea za sobotu oznámila 98 nových případů koronaviru, čímž bilance nakažených vzrostla na 8897. Pro srovnání, v pátek zaznamenala Korea 147 nově nakažených.

Na Filipínách přibylo 73 infikovaných, celkem se tak v této zemi nakazilo 380 lidí. Nově zemřelo šest pacientů a celkový počet obětí činí 25, uvedlo podle Reuters filipínské ministerstvo zdravotnictví.

Indie, kde se dosud nákaza potvrdila u 315 lidí, na neděli zavedla 14hodinový zákaz vycházení. Ten začal platit ráno v 7.00 místního času (2.30 SEČ) a skončí ve 21.00 místního času (16.30 SEČ). Indický premiér Naréndra Módí označil omezení pohybu skvělý nástroj boje proti hrozbě onemocnění COVID-19. „Kroky, které podnikneme nyní, nám pomohou v budoucnosti,“ uvedl na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme