Tokio městem duchů. Japonsko se připravuje na nouzový stav, podle premiéra se mu země nevyhne

Japonsko se nouzovému stavu kvůli koronavirové epidemii pravděpodobně nevyhne. V sobotu to řekl premiér Šinzó Abe poté, co vláda registrovala další desítky nových pacientů s nemocí COVID-19. Úřady proto doporučily lidem, aby omezili vycházení jen na nejnutnější případy, především pokud jde o obyvatele Tokia. Většina výzvu respektuje a tráví víkend doma.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernérka Tokia Juriko Koikeová vyzvala obyvatele města, aby pokud možno zůstali ve svých domovech | Zdroj: Reuters

Chodců v ulicích díky doporučení vlády výrazně ubylo a obvykle velice rušné části Tokia se o víkendu proměnily v město duchů. Mnoho lidí teď také řeší nedostatky zásob. Obyvatelé metropole totiž v uplynulých dnech v obavách z karantény nakupovali ve velkém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tokio městem duchů. Japonsko se připravuje na nouzový stav, podle premiéra se mu země nevyhne

„Není pečivo, zelenina nebo ovoce a schází nám i takové základní věci, jako toaletní papír. Ochranné roušky samozřejmě k dispozici také nejsou,“ vysvětluje mladá Japonka Maria.

Japonská vláda má z šíření nemoci COVID-19 mimořádné obavy. Případné propuknutí rozsáhlé epidemie by Tokiu s bezmála deseti miliony obyvatel mohlo mít katastrofické následky. Vedení jednotlivých japonských prefektur už proto vyzvalo lidi, aby do hlavního města nejezdili.

Japonsko zatím eviduje 1499 případů nákazy novým typem koronaviru, 49 lidí nemoci podlehlo. V pátek přibylo v zemi 112 nakažených.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme