Na covid-19 zemřelo ve světě už více než 800 tisíc lidí. Nejhůře zasaženou zemí zůstávají Spojené státy

S nemocí covid-19 už na celém světě zemřelo 800 tisíc lidí. Uvádí to americká Univerzita Johnse Hopkinse, jejíž pracovníci shromažďují oficiální údaje z celého světa, i vlastní výpočty agentury AFP. Počet potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 už se v globálním měřítku blíží 23 milionům. Nejhůře zasaženými zeměmi zůstávají Spojené státy s nejméně 175 429 zemřelými s covidem-19.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Globální bilance obětí koronaviru přesáhla 800 tisíc lidí | Foto: Adnan Abidi | Zdroj: Reuters

Spojené státy následuje Brazílie se 113 358 mrtvými, Mexiko s 59 610 a Indie s 55 794 oběťmi. Z evropských zemí je nejhůře zasažena Británie se 41 491 zemřelými.

Počet zemřelých s covidem-19 se od 6. června zdvojnásobil a od 5. srpna přibylo za 17 dní 100 tisíc mrtvých. Od oznámení prvního úmrtí v Číně uplynulo 147 dní, než bylo na celém světě zaznamenáno 400 tisíc mrtvých s covidem-19. Dalších 400 tisíc zemřelých přibylo už za 77 dní, uvádí AFP.

WHO doufá, že pandemie koronaviru bude kratší než španělská chřipka a potrvá méně než dva roky

Číst článek

Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek uvedla, že doufá, že pandemie způsobená koronavirem bude za méně než dva roky minulostí.

V Německu dříve dávanému za vzor co do řízení pandemie překonal za posledních 24 hodin počet nových případů hranici 2000. To je největší nárůst od dubna. Nové případy se začaly množit v posledních dnech a úřady si je vysvětlují návratem mnoha německých dovolenkářů z rizikových oblastí. Někteří experti jej vysvětlují také zvýšeným testováním.

V Česku v pátek denní přírůstek počtu případů koronaviru poprvé přesáhl 500. Dosavadní rekord z 27. března byl 377. Premiér Andrej Babiš v sobotu požádal média, aby nestrašila lidi v souvislosti s čísly o velkém nárůstu počtu nakažených koronavirem.

Důležitý podle něj je nízký počet hospitalizovaných. V českých nemocnicích se s covidem-19 aktuálně léčí 108 lidí, 22 z nich potřebuje intenzivní péči.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme