Očkování, test nebo doklad o covidu. Zaměstnanci v Rakousku musí v práci prokazovat bezinfekčnost

Zaměstnanci v Rakousku musí od pondělí při vstupu na pracoviště prokázat svou bezinfekčnost. Předložit musí negativní test na koronavirus, doklad o prodělaném covidu-19 nebo očkovací certifikát. Za nedodržení jim hrozí pokuta v přepočtu téměř 13 tisíc korun. Rakousko hlásí za sobotu 5684 lidí nakažených koronavirem. Za sedm dní má více nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel než Česko.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanců ze zahraničí v Česku přibývá

Zaměstnanci v Rakousku musí v práci dokládat bezinfekčnost (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

V Rakousku bude až do poloviny listopadu platit přechodné období. Během něj stačí rakouským zaměstnancům nosit v práci respirátor třídy FFP2. Pak ale musí pravidelně dokládat alespoň negativní test. Náklady na testování ponese stát.

V Moskvě částečná uzávěra, v celé zemi pracovní volno. Rusko opět hlásí 40 000 nakažených za den

Číst článek

Výjimku dostali řidiči kamionů, lesníci nebo lidé, kteří se denně potkají maximálně se dvěma lidmi ve venkovním prostředí.

Ve zdravotních zařízeních bude dál povinné mít zakrytá ústa a nos. Ostatní zaměstnanci mohou v novém režimu roušky odložit.

V Rakousku za sobotu přibylo 5684 lidí nakažených koronavirem. Informovala o tom agentura APA. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel má Rakousko za sedm dní 362 případů nákazy, což je více než v Česku, kde byl v neděli tento ukazatel na hodnotě 312.

Původ koronaviru zůstává nadále nejistý. Američtí analytici však vyloučili teorii o biologické zbrani

Číst článek

Za pátek rakouské ministerstvo zdravotnictví informovalo, že denní bilance nakažených překročila 6100. Bylo to nejvíce od loňského listopadu. Za sobotu bylo číslo o něco nižší, což ale souviselo i s nižším počtem testů prováděných o víkendu. Přesně před týdnem úřady hlásily 3624 infikovaných.

Nejhorší epidemická situace v Rakousku je aktuálně v Horních Rakousích, u českých hranic, kde je incidenční číslo 576. Nelépe je na tom naopak Vídeň s incidencí 206. Kvůli těžšímu průběhu covidu-19 je v nemocnicích 1444 lidí, 280 nakažených pacientů leží na jednotkách intenzivní péče. Obětí nemoci přibylo za týden 106, a celkový počet úmrtí se tak zvýšil na 11 357.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme