Tisíc mrtvých, 20 tisíc nakažených. Španělsko se stalo třetí nejhůře postiženou zemí koronavirem

Ve Španělsku zemřelo už 1002 pacientů s nákazou novým koronavirem, infekce se od února potvrdila u 19 980 lidí. V pátek o tom informovalo španělské ministerstvo zdravotnictví. Počtem infikovaných se tak Španělsko stalo třetí zemí nejhůře postiženou koronavirem po Číně a Itálii. Na 1590 nakažených se už vyléčilo.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejhůře postiženým je madridský region s více než sedmi tisíci případy. Za ním následuje Katalánsko. | Zdroj: Reuters

Ve Španělsku jsme zaznamenali 19 980 případů nákazy, dnes máme o 2833 případů více než ve čtvrtek, řekl novinářům Fernando Simón z ministerstva zdravotnictví. Hospitalizováno je nyní podle něj 10 542 infikovaných, z toho 1141 je na jednotkách intenzivní péče.

Svědectví španělské reportérky: Až koronavirus nám ukázal, jak dobře jsme si žili. Všechny nás to změní

Číst článek

Nejhůře postižený je ve Španělsku madridský region s více než 7100 dosud potvrzenými případy nákazy a 590 úmrtími, druhé v tragické tabulce je Katalánsko se 3270 nakaženými koronavirem a 82 jeho oběťmi a třetí je Baskicko s téměř 1470 případy nákazy a 53 úmrtími.

Kvůli šíření infekce vyhlásila španělská vláda o víkendu na dva týdny nouzový stav, což znamená, že lidé nesmí vycházet ven, pokud nejdou do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené jsou obchody a restaurace s výjimkou prodejen potravin, lékáren a kiosků.

Náčelník generálního štábu Miguel Ángel Villarroya v pátek Španěly pochválil, že vesměs dodržují opatření nařízená vládou v této zemi se 47 miliony obyvatel. Včera jsem mluvil o disciplíně, dnes musím poblahopřát všem Španělům, chovají se v těchto dnech jako vojáci. V této podivné válce jsme všichni vojáci, dodal generál.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme