Ve Spojených státech na koronavirus zemřelo už 65 tisíc lidí. Trump chce udržet počet obětí pod sto tisíci

Ve Spojených státech zemřelo od začátku koronavirové pandemie už více než 65 tisíc lidí s infekcí. Vyplývá to ze sobotních údajů baltimorské Univerzity Johnse Hopkinse, která pandemii monitoruje globálně. Americký prezident Donald Trump ještě 17. dubna řekl, že jeho vláda počítá dohromady s 60 až 65 tisíci oběťmi viru.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Kalifornii na prvního máje protestovali proti uzavření americké ekonomiky | Zdroj: Reuters

Univerzita uvádí vyšší čísla potvrzených případů nákazy a obětí nemoci covid-19 než oficiální údaje Světové zdravotnické organizace (WHO) a amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), v některých případech byly v minulosti statistiky  Univerzity Johnse Hopkinse opraveny směrem dolů, upozornila agentura DPA.

‚Operace nadsvětelná rychlost.‘ USA vyvíjejí vakcínu proti koronaviru, svůj projekt spustil i Gates

Číst článek

Ve Spojených státech je nyní nejvíce mrtvých v souvislosti s covidem-19 na světě a dvakrát více, než ve druhé nejpostiženější zemi - Itálii. Denní bilance obětí v USA v posledních dnech mírně klesala, ale stále se pohybuje kolem 2000.

Pozitivní test na koronavirus mělo ve Spojených státech od začátku epidemie přes 1,1 milionu lidí, což je zhruba třetina všech ve světě potvrzených výskytů nákazy.

USA, které mají asi 328 milionů obyvatel, jsou v absolutních číslech koronavirem nejzasaženější zemí. Při přepočtu na počet obyvatel ale s nákazou zemřelo více lidí v Belgii, Španělsku, Itálii, Velké Británii a Francii.

Prezident Trump na pravidelné konferenci v Bílém domě v pátek řekl, že nyní doufá, že koronaviru v zemi podlehne méně než 100 tisíc lidí. „Doufejme, že nakonec nepřekročíme hranici 100 tisíc ztracených životů, což je nicméně hrozivé číslo,“ uvedl Trump.

Americký venkov krmí celou zemi, potýká se s koronavirem. Trump masokombinátům přikázal nezavírat

Číst článek

Uzavřená turistická destinace

Guvernérka amerického státu Nové Mexiko Michelle Lujanová Grishamová v pátek nařídila uzavření turisty vyhledávaného městečka Gallup v okrese McKinley, kde bylo zaznamenáno 1027 případů koronaviru a 19 zemřelých. Ve městě se zhruba 22 tisíci obyvateli žije mnoho příslušníků původních indiánských kmenů a do okresu zasahuje i část rezervace Navajo Nation, v níž je mimořádně vysoká úmrtnost spojená s covidem-19.

Všechny silnice vedoucí do Gallupu byly uzavřeny a obchody ve městě budou muset mít zavřeno od 17.00 do 8.00. Gallup leží u legendární historické silnice Route 66 a v okolí se natáčelo mnoho westernů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme