Koronavirem se v USA nakazilo přes sedm milionů obyvatel. Rekordy hlásí Utah, Oregon i Minnesota

Ve Spojených státech se od počátku epidemie nákaza koronavirem prokázala už u více než sedmi milionů lidí. Informovala o tom v sobotu americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU). S covidem-19 v nejpostiženější zemi světa zemřelo přes 203 tisíc infikovaných.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na covid-19 v Brooklynu. | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Hranici šesti milionů nakažených překonaly Spojené státy 31. srpna. Další milion tak přibyl za méně než měsíc. Bilance mrtvých s covidem-19 během září vzrostla zhruba o 20 tisíc.

V posledních dnech USA, které mají asi 328 milionů obyvatel, hlásí kolem 40 tisíc nově nakažených za den. Denní počet úmrtí se podle agentury AFP v posledním týdnu pohybuje mezi 700 a 800. V Evropské unii, v níž žije asi 447 milionů lidí, je to zhruba 300 mrtvých denně.

Přes 200 tisíc mrtvých. Spojené státy evidují více než pětinu celosvětového počtu obětí koronaviru

Číst článek

Rekordní denní přírůstek nakažených v pátek ohlásily hned tři americké státy: Minnesota, Oregon a Utah. Ve čtvrtek vlastní rekordy v denním počtu nakažených měly také Montana a Jižní Dakota, uvedla agentura Reuters.

Počet případů roste také ve Wisconsinu, kde místní guvernér v úterý vyhlásil nouzový stav a rozšířil povinnost nošení roušek. Naproti tomu na Floridě, kde rovněž případů přibývá, republikánský guvernér Ron DeSantis některá omezení zrušil. Podle něj hrozba šíření koronaviru polevila.

Celosvětově se podle JHU nakazilo koronavirem již 32,4 milionu lidí. S covidem-19 jich přes 985 tisíc zemřelo. Po Spojených státech je nejvíce nekažených v Indii, Brazílii a Rusku, nejvíce mrtvých v Brazílii, Indii a Mexiku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme