Ve Stockholmu se sešly stovky lidí na protest proti opatřením. Policisté několik demonstrantů zadrželi

Stovky lidí se v sobotu účastnily demonstrace proti koronavirovým opatřením v centru Stockholmu, a to navzdory zákazu shromažďování víc než osmi lidí na veřejnosti. Informovala o tom agentura Reuters. Policie se snažila účastníky protestu přimět, aby se rozešli. Několik lidí zatkla, uvedl deník Dagens Nyheter. Podle něj se demonstranti do švédské metropole sjeli z různých částí země.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest proti koronavirovým opatřením ve Stockholmu. | Zdroj: Reuters

Podle místních médií se demonstranti v centru Stockholmu v sobotu shromáždili velmi rychle a bylo jich 300 až 500. Policie se je snažila výzvami megafonem přimět, aby se rozešli. Demonstranti nedodržovali rozestupy, ani neměli roušky.

V Česku se v pátek nakazilo koronavirem 13 074 lidí, o 1700 méně než před týdnem

Číst článek

Na záběrech místní televize je vidět, že policie několik demonstrantů zadržela. Poklidně je odvedla do policejních vozů.

Změna přístupu

Švédsko se loni rozhodlo s nákazou bojovat jinak než většina států a zavedlo podstatně mírnější opatření než zbytek Evropy. Tamní vláda vydávala spíše doporučení a spoléhala především na zodpovědnost občanů.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci ale i švédská vláda opatření letos zpřísnila a minulý týden varovala, že by mohla zavést první koronavirový lockdown. Od 1. března zkrátila otevírací dobu restaurací, barů a kaváren a restaurace v nákupních centrech smí dávat jen jídlo s sebou.

Ve Švédsku za poslední den přibylo 4831 nákaz koronavirem a 26 úmrtí spojených s nákazou. Celkem tato země, které má srovnatelný počet obyvatel jako Česká republika, zaznamenala na 685 000 nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a asi 13 000 úmrtí spojených s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme