V Brazílii zemřelo s koronavirem více lidí než v Itálii. Mexiko znovu hlásí rekordní přírůstky

Brazílie v počtu úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 ve čtvrtek předstihla Itálii. Za uplynulých 24 hodin tamní ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo rekordních 1437 úmrtí a 30 925 nových případů nákazy. Rekordní čísla hlásí za čtvrtek i Mexiko - za poslední den v zemi přibylo 4442 případů nákazy koronavirem a 816 úmrtí. Informuje o tom agentura Reuters.

Brasília/Mexico City Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazílie zaznamenala více úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 než Itálie | Foto: Amanda Perobelli | Zdroj: Reuters

Rekordní počet mrtvých s covidem-19 Brazílie hlásí už třetí den v řadě. Ve středu evidovala 1349, o den dříve jich bylo 1262. Od vypuknutí epidemie koronaviru tak v nejvíce zasažené latinskoamerické zemi vystoupil na 34 021, více mrtvých podle Reuters hlásí jen Spojené státy a Británie.

Smutné rekordy trhá v posledních dnech pravidelně i Mexiko. Ve středu tamní úřady potvrdily rekordní nárůst 1092 mrtvých a 3912 nově infikovaných.

Latinská Amerika je v současnosti epicentrem pandemie onemocnění covid-19, nákaza silně zasáhla Peru, Ekvádor, Chile a Panamu.

Text pokračuje pod online článkem.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro opakovaně bagatelizuje nebezpečí, jaké koronavirus představuje. V úterý prohlásil, že „smrt je osudem všech“. Ty státy a místní úřady, které podporovaly restriktivní opatření související s koronavirem, omezení uvolňují, protože mezi lidmi přibývá hladovějících a veřejné rozpočty se propadají do hlubokého deficitu, píše Reuters.

Epidemie v Německu

Naopak v Německu je epidemie na ústupu. Za čtvrtek se v zemi potvrdilo 507 nových případů nákazy koronavirem a 26 úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19. Celkem se v Německu infekce potvrdila u 183 271 lidí a 8613 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. Ke čtvrtečnímu dni se podle Institutu Roberta Kocha, který vývoj epidemie v zemi detailně sleduje, zotavilo 168 500 nemocných - tedy o 600 více než ve středu.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je podle institutu v Německu pod kritickou hodnotu jedna a činí 0,57. To znamená, že jeden nemocný v průměru nakazí méně než jednu další osobu. O den dříve činilo toto číslo 0,71.

Od poloviny května udává institut taky takzvané sedmidenní reprodukční číslo, které je méně ovlivněné denními výkyvy. Tato hodnota je nyní 0,8. Podle agentury DPA podává tento údaj obraz o dění starém zhruba osm až 16 dní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme