Ve Francii zemřelo na koronavirus dalších 292 lidí, nemoci podlehl i bývalý ministr

Ve Francii si koronavirus vyžádal životy dalších 292 pacientů. Celkový počet úmrtí od začátku pandemie tak stoupl na 2606, uvedla v neděli agentura Reuters s odvoláním na údaje zveřejněné francouzskou vládou.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Francii narostl počet nakažených novým typem koronaviru na 40 174. | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Ta do každodenní bilance zatím započítává pouze údaje z nemocnic. Úřady ale slibují, že od příštího týdne budou schopny do celkových počtů zahrnout i čísla z domovů důchodců. To nejspíše povede k prudkému zvýšení počtu zaznamenaných úmrtí.

Počet zaznamenaných případů koronaviru se v Itálií blíží ke sto tisícům, zemřelo téměř 11 tisíc lidí

Číst článek

Celkový počet potvrzených případů infekce dosáhl 40 174. O den dříve činil počet úmrtí 2314 a počet potvrzených případů 37 575.

V neděli se v zemi odehrála evakuace více než tří desítek pacientů z přetížených nemocnic z východní části Francie na jihozápad země či do Německa. Pomáhaly při ní vrtulníky francouzské armády, německé vojenské letadlo i pro potřeby zdravotníků upravený rychlovlak TGV.

Nemoc COVID-19, kterou způsobuje koronavirus, si v noci na neděli podle agentury AFP vyžádala první oběť z řad francouzské politiky. Zemřel Patrick Devedjian, který býval ministrem za prezidentů Jacquese Chiraka a Nicolase Sarkozyho.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme