Ve Francii je už přes 12 000 obětí koronaviru. Klesl počet pacientů na resuscitačních odděleních

Od začátku šíření koronaviru SARS-CoV-2 ve Francii umřelo 12 210 nakažených. Oznámil to ve čtvrtek zástupce francouzského ministra zdravotnictví Jérôme Salomon. Počet úmrtí po hospitalizaci narostl o 424 na celkových 8044, zbylé oběti nemoci covid-19 jsou hlášeny z domovů pro seniory. Nákaza koronavirem se ve francouzských nemocnicích potvrdila u dalších přibližně 4300 lidí, celkový počet případů tak stoupl na 86 334.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné ulice Paříže | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Salomon při pravidelné tiskové konferenci přinesl i pozitivní informaci, neboť ve Francii poprvé za dobu boje proti covid-19 klesl počet pacientů na resuscitačních odděleních. Ve středu nemocnice hlásily 7148 lidí ve vážném stavu, zatímco ve čtvrtek 7066.

Sezona formule 1 nezačne ani v Kanadě. Seriál by mohl odstartovat na konci června ve Francii

Číst článek

„Potřeba hledat nová místa, nové týmy a přístroje se poprvé snižuje. Můžeme tedy doufat ve zploštění (křivky), ale to zploštění je velmi vysoko, tudíž musíme zůstat nesmírně obezřetní,“ citoval Salomona deník Le Monde.

Vláda v těchto dnech uvádí, že Francie disponuje 10 000 lůžky pro nejrizikovější pacienty, což je dvojnásobek oproti počtu míst na jednotkách intenzivní péče hlášenému na začátku současné krize.

Celkový počet lidí hospitalizovaných kvůli infekci koronavirem zároveň nadále rostl. Ve čtvrtek večer bylo v nemocnicích 30 767 nakažených, více než 23 200 dalších se během posledních týdnů vrátilo z nemocnic domů.

Více obětí covid-19 než Francie aktuálně hlásí pouze Spojené státy, Španělsko a Itálie. Francouzská oficiální bilance se ve čtvrtek zvyšovala o více než 1300 úmrtí, velký nárůst je však dán i tím, že ve středu vláda neaktualizovala údaj týkající se domovů důchodců. Z lidí, kteří nemoci z koronaviru podlehli při hospitalizaci, bylo 82 procent ve věku nad 70 let, uvádí Le Monde.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme