Ve Francii nemoci covid-19 podlehlo téměř 27 tisíc pacientů, dalších 21 tisíc jich zůstává v nemocnicích

Ve Francii zemřelo s covidem-19 dalších 348 lidí. Celková bilance mrtvých od počátku epidemie tak vzrostla na 26 991, informovalo v úterý místní ministerstvo zdravotnictví. Francie tím překonala celkovou bilanci Španělska, které k úterku eviduje 26 920 mrtvých, a stala se po USA, Británii a Itálii čtvrtou zemí s nejvyšším počtem obětí.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od počátku pandemie muselo kvůli covidu-19 ve Francii do nemocnice téměř 97 000 lidí | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reauters

Úterní denní přírůstek zemřelých s covidem-19 je ve Francii nejvyšší od 29. dubna, kdy ministerstvo zdravotnictví evidovalo 427 nových mrtvých. Data jsou nicméně často vyšší, neboť zahrnují později nahlášená úmrtí z víkendu. V sobotu hlásila Francie jen 80 a v neděli 70 úmrtí s covidem-19.

Česko hlásí za pondělí jednu oběť s koronavirem. Lidé odloží 25. května venku roušky

Číst článek

Francie je nyní podle oficiálních statistik čtvrtou zemí s nejvyšším počtem obětí. Španělsko v úterý překonala o 71 mrtvých. Mezinárodní srovnávání je ovšem poněkud složité, protože každá země při sčítání obětí covidu-19 používá trochu jinou metodiku. Některé země například počítají jen testem potvrzené případy úmrtí v nemocnicích. Francie počítá i mrtvé ze zařízení, která pečují o seniory. Těch je 9988, zbylých asi 17 000 lidí zemřelo v nemocnicích.

Metropolitní regiony

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem vzrostl podle za 24 hodin o 708 na celkových 140 227. V nemocnicích zůstává přes 21 500 lidí, oproti minulému úterý je to ale zhruba o tři tisíce méně. Na plicní ventilaci je připojeno 2542 pacientů.

Sasko od pátku uvolní opatření proti koronaviru. Otevřou se restaurace, hotely nebo sportoviště

Číst článek

Téměř tři čtvrtiny hospitalizovaných s covidem-19 připadá jen na čtyři z třinácti metropolitních regionů. Jedná se o Ile de France, který tvoří Paříž a okolí, Grand-Est se sídlem ve Štrasburku, Auvergne-Rhône-Alpes s centrem v Lyonu a Hauts-de-France s metropolí v Lille.

Od počátku pandemie muselo kvůli covidu-19 ve Francii do nemocnice téměř 97 000 lidí, skoro 58 000 se jich už ale uzdravilo a vrátilo domů.

Francie v pondělí začala s postupným uvolňováním karanténních opatření, která přijala v polovině března. Lidé po celé zemi mohou opět přijímat návštěvy a pohybovat se na veřejnosti bez formuláře, který uváděl důvod vycházky, v prostředcích hromadné dopravy ale musí mít zakrytá ústa a nos.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme