Cestující se do Francie dostanou už jen s PCR testem. Povinnost se netýká pendlerů či pozemní dopravy

Většina cestujících přijíždějících do Francie, včetně těch ze zemí EU, se bude muset od půlnoci ze soboty na neděli před vstupem do země prokázat negativním PCR testem na koronavirus. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek v noci oznámila kancelář prezidenta Emmanuela Macrona. Opatření se však nebude týkat „nezbytných cest“, pendlerů z okolních zemí a pozemní dopravy.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Emmanuel Macron | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Elysejský palác doplnil, že testy nesmí být starší než 72 hodin a dodal, že Macronův přístup je stejný, jaký zaujalo „mnoho jeho evropských protějšků“.

Biden představil celostátní strategii boje proti covidu-19. Cestujícím po příletu do USA nařídil karanténu

Číst článek

Podobné omezení platilo ve Francii již od poloviny ledna pro všechny cestující mimo země EU, také se však netýkalo nezbytných cest a pendlerů.

Ve Francii zemřelo od začátku pandemie v souvislosti s covidem-19 již bezmála 72 tisíc lidí, počet nově infikovaných tam ve čtvrtek znovu překonal hranici 20 tisíc. Ministr Olivier Véran varoval, že pokud se epidemická situace zhorší, nelze vyloučit další plošnou uzávěru.

Macronovo oznámení přišlo jen krátce po videosummitu lídrů členských zemí EU, při němž se premiéři a prezidenti shodli na tom, v zájmu hladkého fungování jednotného unijního trhu nechají vnitřní hranice mezi státy otevřené pro nezbytné cesty. Lidé ze zemí s výrazným nárůstem nových případů však budou muset splňovat zvláštní podmínky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme