Indie hlásí třináctý den víc než 300 tisíc nakažených. Od začátku epidemie je jich přes 20 milionů

V Indii počet oficiálně potvrzených případů nákazy koronavirem překročil 20 milionů poté, co za uplynulý den přibylo 357 229 nových případů. Oznámily to v úterý tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Je to třináctý den za sebou, co země hlásí přes 300 tisíc nových případů za uplynulý den. Ministerstvo zdravotnictví současně oznámilo 3499 úmrtí, čímž celkový počet obětí pandemie v Indii dosáhl 222 408.

Dillí (Aktualizováno: 8:50 4. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci v Indii připravují tělo člověka, který zemřel kvůli coronaviru, ke kremaci. | Foto: Manish Rajput / SOPA Images/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Indie se po Spojených státech stává druhou zemí na světě, která překonala temný milník 20 milionu nakažených, poznamenala agentura Reuters.

Proč Indie nezvládá pandemii? ‚Netestují a chybí jim lékaři v nemocnicích,‘ popisuje novinářka

Číst článek

Připomněla, že trvalo jen něco málo přes čtyři měsíce, než se počet potvrzených případů v Indii z 10 milionů zdvojnásobil, zatímco dosažení prvních 10 milionů zabralo zhruba deset měsíců. Nicméně přírůstky nakažených v posledních dnech klesají, upozornila agentura AFP.

Po Číně druhá nejlidnatější země světa s více než 1,3 miliardou obyvatel registruje od začátku pandemie 20,3 milionu infekcí, což je nejvíce na světě po Spojených státech.

V přepočtu na počet obyvatel oficiální indické přírůstky nejsou o mnoho horší než v některých evropských zemích včetně Česka, podle expertů ale vládní statistiky zachycují jen zlomek skutečného počtu nakažených a mrtvých. Lékaři odhadují, že může být realita pětkrát, ba až desetkrát horší než oficiálně uváděné údaje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme