Počet zaznamenaných případů koronaviru se v Itálií blíží ke sto tisícům, zemřelo téměř 11 tisíc lidí

V Itálii přibylo za posledních 24 hodin 756 obětí nákazy koronavirem. Je to méně, než v pátek a sobotu, kdy se bilance mrtvých zvýšila o 919, respektive 889. S odvoláním na údaje úřadu civilní ochrany o tom informoval deník La Stampa. Nemoci COVID-19 už v Itálii od začátku epidemie podlehlo 10779 lidí, celkový počet infikovaných se blíží 100 tisícům.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kněz v italském městě Seriate žehná rakvi s tělem ženy, která podlehla nemoci COVID-19. | Foto: Flavio Lo Scalzo | Zdroj: Ruters

Nákaza se za poslední den v Itálii potvrdila u 5217 lidí, což byl nejnižší nárůst nových případů od středy. Celkem je infikovaných 97 689, což je po Spojených státech nejvíce na světě.

Co se týče počtu mrtvých drží Itálie stále smutné prvenství, protože tam zemřela třetina z celosvětového počtu více než 32 000 známých obětí nemoci COVID-19.

V regionech na severu Itálie, které jsou epidemií nejvíce zasažené, nyní počet případů už tak strmě neroste. V Lombardii dnes nakažených přibylo o čtyři procenta na více než 41 tisíc, mrtvých registrují 6360. V Emilii Romagne je případů kolem 13 tisíc a mrtvých 1448.

Podle úřadů se více než 13 tisíc lidí z nemoci COVID-19 plně zotavilo, přes 3900 pacientů je ale dál ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme