Itálie hlásí přes osm tisíc obětí na COVID-19. Situace se podle statistik nelepší

Koronavirem se už v Itálii nakazilo přes 80 000 lidí, 8165 z nich zemřelo. Za poslední den se tak bilance obětí nemoci COVID-19 zvýšila o 662, infikovaných přibylo od středy více než 6000. Informovala o tom ve čtvrtek italská civilní ochrana. Podle agentury AP počet zjištěných infekcí globálně přesáhl 500 000.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné ulice Říma v době pandemie. | Foto: Yara Nardi | Zdroj: Reuters

Ačkoli v posledních dnech italští experti vyjadřovali opatrnou naději, že epidemie poněkud ztrácí na síle, nová statistika tomu příliš neodpovídá. Nově infikovaných je 6153, což je v absolutních číslech více než v posledních čtyřech dnech. Nelepší se ani situace v nejhůře postiženém regionu Lombardie, kde ve čtvrtek přibylo 2500 nakažených a 385 mrtvých.

Agentura Reuters upozornila, že celostátní úřady nejspíš ve čtvrtek v údaji o počtu nových obětí koronaviru udělaly chybu, protože civilní ochrana neuvedla žádné oběti v regionu Piemont, který je co do počtu nakažených třetí nejhůře zasažený v Itálii. Tamní úřady ve čtvrtek informovaly o nejméně 50 dalších mrtvých pacientech s koronavirem.

Podle civilní ochrany se z nemoci COVID-19 zotavilo více než 10 000 lidí, 3612 pacientů je nyní v kritickém stavu na jednotkách intenzivní péče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme