Itálie prodloužila koronavirová opatření až do Velikonoc. V nejpostiženější krajích se zavřou i školy

Itálie prodloužila platnost restrikcí kvůli pandemii covidu-19 do Velikonoc. Vyplývá to z vládního dekretu, který v úterý podepsal premiér Mario Draghi. Až do 6. dubna tak bude dál zakázáno cestovat mezi jednotlivými regiony, v nejrizikovějších oblastech se budou muset všechny děti učit doma, a to včetně žáků dosud otevřených základních škol, napsala agentura DPA.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirus v Itálii.

Aktuálně jsou nejpostiženější oblasti Basilicaty a Molise na jihu Apeninského ostrova | Zdroj: Reuters

V Itálii bude nadále platit čtyřstupňový systém označování epidemického rizika, přičemž mezi nejpostiženější, červené regiony nyní úřady řadí oblasti Basilicaty a Molise na jihu Apeninského ostrova. V červených regionech jsou uzavřené restaurace, bary, většina obchodů a nově i všechny školy.

Mezi středně rizikovými oranžovými zónami jsou regiony na severu země včetně Lombardie, Emilie-Romagny či Toskánska a mírnější žlutý stupeň rizika platí například v Benátsku, na Sicílii či v Laziu. Do bílé skupiny s minimálními restrikcemi se o víkendu jako první dostala Sardinie.

Itálie po roce s covidem: ‚Je tu větší disciplína a dodržování pravidel než v Česku,‘ říká konzul

Číst článek

Podle dekretu se nyní počítá s tím, že ve žlutých regionech by se mohly 27. března otevřít kina, divadla a koncertní sály. Muzea tam budou moci mít otevřeno i o víkendech. Až do dubna je ale platný zákaz provozu lyžařských středisek, což praktický znamená, že sjezdovky se už letos nejspíš neotevřou, napsala agentura Reuters.

Itálie v poslední době zažívá rychlejší růst počtu nakažených, což odborníci připisují novým mutacím koronaviru. Britskou variantu viru SARS-CoV-2 nyní testy ukazují u zhruba poloviny infikovaných.

Za poslední den podle ministerstva zdravotnictví přibylo více než 17 000 případů nákazy a 343 obětí, o den dříve bylo nakažených kolem 13 000 a úmrtí 246. Celkový počet nakažených v šedesátimilionové zemi se blíží ke třem milionům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme