Přísná hygienická opatření i krabičky hlídající rozestupy. Itálie otevřela slavnou šikmou věž v Pise

V Itálii se otevírají další památky, které byly zavřené kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru. Po Svatopetrské bazilice ve Vatikánu a katedrále Narození Panny Marie v Miláně se mohou návštěvníci od tohoto víkendu podívat i na šikmou věž v Pise. Tamní radnice doufá, že románský komplex katedrály a nakloněné věže přiláká alespoň turisty z jiných regionů Itálie.

Pisa Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šikmá věž v Pise

Šikmá věž v Pise | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Povinná dezinfekce rukou, rouška na obličeji a také dodržování dvoumetrového odstupu od ostatních návštěvníků. To jsou podmínky výstupu na slavnou šikmou věž.

Italové bez roušek zaplnili pláže a zahrádky barů. V Římě kvůli tomu v ulicích hlídkovaly tisíce policistů

Číst článek

O kontrolu vzdálenosti mezi turisty se stará malá krabička, kterou musí mít každý zavěšenou na krku.

Oproti běžnému provozu je kapacita podle šéfa bezpečnosti věže Francesca Malagoly omezená na 15 návštěvníků. Jakmile se někdo přiblíží k jinému člověku na 180 centimetrů, začne jeho kontrolní krabička blikat a vibrovat. Za normálních okolností mohly na věž vystoupit skupiny o maximálně 40 lidech.

Starosta Pisy Michele Conti si nedělá iluze, že se do města od příštího týdne pohrnou zahraniční turisté. Doufá ale, že s uvolněním cestování mezi italskými regiony se přijedou na věž i románskou katedrálu podívat alespoň turisté z jiných částí Itálie a město tak znovu ožije.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme