Izrael zavede od neděle povinné nošení roušek. Vláda také schválila zákaz cestování a vycházení

Izrael zavede počínaje nedělí povinné nošení roušek. Uvádí se to v novém pokynu ministerstva zdravotnictví. Vláda v úterý schválila zákaz cestování a vycházení.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté s respirátory v Jeruzalémě | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Zákaz se vydává kvůli svátku pesach, který začne ve středu večer. Vycestovat z vlastní obce nebudou smět Izraelci od úterních 18.00 SELČ do pátečních 5.00 SELČ.

Vycítí psi koronavirus? Izrael je k tomu zkouší vycvičit

Číst článek

Zákaz vycházení do vzdálenosti větší než 100 metrů od bydliště pak bude platit mezi středeční 14.00 SELČ do čtvrtečních 6.00 SELČ. Doprava se zastaví v úterý v 19.00 SELČ do pátečního rána.

Izrael má přes 9006 potvrzených případů koronaviru a 60 mrtvých. Velký počet infikovaných je v hustě obydlených sídlech obývaných ultraortodoxními věřícími. Patří k nim telavivské předměstí Bnei Brak. Tamní nemocnice v úterý oznámila, že už z nedostatku kapacit nemůže přijímat pacienty, jejichž stav vyžaduje připojení na ventilátor.

Na palestinských územích byla nákaza potvrzena u 258 lidí, z toho 246 infikovaných má Západní břeh Jordánu, kde je také jeden mrtvý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme