Japonsko chce začít uvolňovat omezení zavedená kvůli koronaviru. V celé Asii ale přibývá nakažených

Japonsko do soboty zaznamenalo už 1016 lidí nakažených koronavirem. Ačkoli počet infikovaných v zemi roste, Tokio se chystá zrušit některá společenská omezení namířená proti šíření nákazy, informovala agentura Reuters. Počet infikovaných novým virem se zvyšuje i v dalších asijských zemích, například v Thajsku, na Filipínách, na Tchaj-wanu, v Indonésii a v Malajsii.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotník kontroluje teplotu lidí v japonském Tokiu | Zdroj: Reuters

Japonsko, které má v červenci hostit olympijské hry, se podle agentury Reuters snaží před největším sportovním svátkem vyhnout zdravotnické krizi. Místní úřady oznámily, že nehodlají prodlužovat příkaz k zavření škol, učebny by se tak v zemi mohly otevřít již od dubna.

Britové navrhují přesunout rizikovou olympiádu do Londýna. Japonci obavy z koronaviru mírní

Číst článek

Indonésie v sobotu oznámila šest nových úmrtí a 81 dalších případů. Stalo se tak den poté, co místní úřady vyhlásily v hlavním městě na dva týdny nouzový stav. Celkový počet obětí tam vystoupal již na 38, což je nejvíce v jihovýchodní Asii.

Jeden člověk podlehl nemoci COVID-19 způsobené koronavirem i v sousední Malajsii. Ta má v regionu zase nejvíce nakažených (1183), k nimž se v sobotu přidalo dalších 153 lidí. Na 714 osob se přitom zřejmě nakazilo při čtyřdenním masovém náboženském svátku.

Thajsko v sobotu v souvislosti s postupující epidemií uzavřelo na 22 dní všechna nákupní centra a o stejnou dobu prodloužilo uzavření škol. Omezení, jež se netýká supermarketů, přišlo poté, co úřady ohlásily dalších 89 nakažených koronavirem. Jejich celkový počet vystoupal již na 411, většina pacientů přitom pochází z metropole Bangkoku. Fungovat nesmějí také místní boxerské stadiony, kde se nákaza šíří, salóny krásy a herny. Thajsko zatím eviduje jednu oběť COVID-19.

Dva starší cestující z lodi Diamond Princess podlehli koronaviru. Dalších 30 lidí je ve vážném stavu

Číst článek

Sedmasedmdesát nových případů nákazy v sobotu ohlásily také Filipíny, kde se tak virem infikovalo již 307 lidí. Manila také oznámila devatenáctou oběť onemocnění. Vláda již dříve uvalila asi na polovinu obyvatelstva striktní karanténní opatření ve snaze zabránit dalšímu šíření viru.

Počet případů vzrostl o 27 také na Tchaj-wanu, kde nemoci COVID-19 podlehl druhý člověk. Ostrovní stát zaznamenal zatím 135 nakažených. Tchaj-wan si získal pochvalu mezinárodních expertů za epidemiologická opatření, které přijala vláda. Nově nakažení jsou v drtivé většině lidé, kteří se do země vrátili ze zahraničí, zvláště z Evropy. Tchaj-pej už dříve značně omezila vstup do země z řady států a všichni, kdo přijedou, musí podstoupit čtrnáctidenní karanténu.

Hongkong v sobotu varoval, že lidé přijíždějící z ciziny by mohli v poloautonomní čínské provincii způsobit novou vlnu epidemie, což by mohlo přetížit místní nemocnice. Nadále zůstávají zavřené hongkongské školy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme